Udostępnij
Tweetnij

Gboard w wersji 6.9 dostępny. Co nowego w uaktualnionej klawiaturze Google’a?

Gboard 6.9 na Androida nie wprowadza wielu zmian do samej aplikacji. Pojawiają się drobne modyfikacje w wykorzystaniu długich przycisków oraz zmiany w sugestiach. Ale to jednak nie wszystko. Po uaktualnieniu pojawiło się również sporo zmian w kodzie aplikacji. Zwiastują one kolejne aktualizacje z nowymi, ciekawymi opcjami.

Gboard 6.9 na Androida nie wprowadza wielu zmian do samej aplikacji. Pojawiają się drobne modyfikacje w wykorzystaniu długich przycisków oraz zmiany w sugestiach. Ale to jednak nie wszystko. Po uaktualnieniu pojawiło się również sporo zmian w kodzie aplikacji. Zwiastują one kolejne aktualizacje z nowymi, ciekawymi opcjami.

Klawiatura Google Gboard 6.4 beta

Gboard 6.9 na Androida wprowadza niewiele zmian. Pojawiły się zaledwie dwie. Z drugiej strony nowa aktualizacja zmieniła nie tylko samą aktualizację, ale wprowadziła również nowe zmiany w kodzie aplikacji, które zwiastują kolejne uaktualnienia. Czego możemy się zatem spodziewać?

Gboard 6.9 wprowadza zmiany do korzystania z „długich” przycisków. Do tej pory, kiedy długo przytrzymywaliśmy klawisze K i L pojawiały się tam nawiasy (lewy i prawy). Teraz jednak się to zmieniło. Po długim przytrzymaniu pojawi się prawy i lewy ukośnik zamiast nawiasu.

Większą zmianą, którą szybciej dostrzeżemy są zmiany w sugestiach. Jeśli otworzysz lub użyjesz Gboard w odpowiedniej sytuacji, najnowsza aktualizacja wyświetli link w polu sugestii ze słowami „Co nowego w Gboard?”.

Gboard 6.9

Najnowsza wersja aplikacji to nie tylko widoczne, jak już zresztą wspomnieliśmy. Kod również uległ aktualizacji i skrywa kilka ciekawostek. Na co możemy zatem liczyć w przyszłości? Jako pierwsze warto wymienić smart replies. Będą to, jak sama nazwa wskazuje, inteligentne odpowiedzi. Pojawiły się one w Androidzie 7.0. Zostały stworzone, aby ułatwić aplikacjom obsługującym wiadomości wysyłanie powiadomień za pomocą prostego działania, by użytkownicy mogli odpowiadać na wiadomości bez przełączania aplikacji.

<string name=”notice_notification_smart_reply”>Enable smart replies to notifications? Tap for info.</string>
<string name=”notificationsmartreply_done_description”>%s will have improved suggestions when replying to the next notification.</string>

Pojawiły się dwa nowe ciągi w kodzie, które sugerują, że Gboard będzie mógł „przeszukiwać wszystkie media”. Nie wiadomo, jak dokładnie miałaby działać ta funkcja, choć przypuszczenia padają na wyszukiwanie w Google oraz lokalnych plikach zapisanych na naszych urządzeniach.

<string name=”universal_media_keyboard_key_content_desc”>Universal Media Keyboard</string>
<string name=”universal_media_search_hint”>Search all media</string>

Gboard w przyszłości ze zmianami w Bitmoji i plikach GIF

Poza tym szykują się spore zmiany w Bitmoji oraz plikach GIF. Opcja Bitmoji została zaimplementowana już jakiś czas temu, jednak musieliśmy do tego pobierać dodatkową aplikację. Wygląda na to, że po nowej aktualizacji nie będzie takiej konieczności. W przyszłości możemy się także spodziewać możliwości tworzenia własnych plików GIF. Warto wspomnieć, że taka opcja pojawiła się również w kodzie po wprowadzeniu wersji 6.8.

<string name=”feature_card_bitmoji_within_gboard_title”>Bitmoji within Gboard!</string>

<string name=”feature_card_make_your_own_gif_title”>Make your own GIF!</string>

Gboard w wersji 6.9 na Androida, jak już wspomnieliśmy, nie wprowadza wiele nowości. Aktualizacja jest już dostępna. Jeśli jej jeszcze nie widzicie, możecie pobrać plik APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Warto zaznaczyć jednak, że pobieranie plików spoza oficjalnego Sklepu Play bywa niebezpieczne. Dlatego robicie to na własną odpowiedzialność.

Zobacz również: Najlepsze gry na iOS i Androida z 2017 roku

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij