Usługi Google Play już dostosowują się do Google Pay, czyli połączonych Android Pay i Wallet

Katarzyna Dąbkowska, 2018-01-12 16:19
0

Google Pay to nowa platforma, którą kilka dni temu zapowiedział gigant z Mountain View. Ma się ona składać z połączonego Android Pay i Wallet. Zmiany, jak twierdziła firma, mają pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Okazuje się jednak, że niektórzy użytkownicy zaczęli je już zauważać po aktualizacji aplikacji Usługi Google Play.

Google Pay

Google, jak powiadomiło wszem i wobec kilka dni temu, postanowiło zrezygnować z Android Pay i wprowadzić Google Pay. Będzie to nowa platforma płatnicza łącząca w sobie dwie poprzednio wykorzystywane przez giganta – wspomniane Android Pay oraz Wallet. W ten sposób firma chce uprościć usługi płatności. Gigant potwierdził przy tym, że zmiany pojawią się w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale można je już zaobserwować.

Jak donoszą użytkownicy korzystający z urządzeń z Androidem, zauważyli pierwszą ważną zmianę. Jak wiadomo, aplikacja ustawień dla większości telefonów z Androidem zawiera sekcję “Dotknij i zapłać”. Pozwala ona skonfigurować domyślną usługę płatności, a także ustawić inne powiązane z tym opcje. Użytkownicy najnowszej wersji beta Usługi Google Play (11.9.73) zauważyli, że ta sekcja została zaktualizowana o nazwę nowej marki. Dotknięcie w selektora spowoduje wyświetlenie nowego logo. Oznacza to, że gigant zastąpił logo Androida Pay, który jest nadal dostępny w stabilnej wersji (11.9.51) Usług.

google pay usługi google play

Google Pay w Polsce wkrótce z konkurencją?

Przypomnijmy, że aktualnie nowa opcja jest ograniczona. Występuje jedynie w Airbnb, a także wybranych serwisach i aplikacjach. Dodajmy, iż pierwsze wzmianki o Android Pay pojawiły się w 2015 roku. Ostatecznie jednak do naszego kraju trafił nieco ponad rok temu, w listopadzie 2016 roku. W Polsce do niedawna niewielu użytkowników korzystało z Androida Pay. Niedługo na lokalnym rynku może się pojawić też konkurencja z Apple Pay.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na smartfony i tablety z Androidem z grudnia

Źródło: 9to5google

The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.