Udostępnij
Tweetnij

Usługi Google Play już dostosowują się do Google Pay, czyli połączonych Android Pay i Wallet

Google Pay to nowa platforma, którą kilka dni temu zapowiedział gigant z Mountain View. Ma się ona składać z połączonego Android Pay i Wallet. Zmiany, jak twierdziła firma, mają pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Okazuje się jednak, że niektórzy użytkownicy zaczęli je już zauważać w aplikacji Usługi Google Play.

Google Pay to nowa platforma, którą kilka dni temu zapowiedział gigant z Mountain View. Ma się ona składać z połączonego Android Pay i Wallet. Zmiany, jak twierdziła firma, mają pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Okazuje się jednak, że niektórzy użytkownicy zaczęli je już zauważać po aktualizacji aplikacji Usługi Google Play.

Google Pay

Google, jak powiadomiło wszem i wobec kilka dni temu, postanowiło zrezygnować z Android Pay i wprowadzić Google Pay. Będzie to nowa platforma płatnicza łącząca w sobie dwie poprzednio wykorzystywane przez giganta – wspomniane Android Pay oraz Wallet. W ten sposób firma chce uprościć usługi płatności. Gigant potwierdził przy tym, że zmiany pojawią się w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale można je już zaobserwować.

Jak donoszą użytkownicy korzystający z urządzeń z Androidem, zauważyli pierwszą ważną zmianę. Jak wiadomo, aplikacja ustawień dla większości telefonów z Androidem zawiera sekcję „Dotknij i zapłać”. Pozwala ona skonfigurować domyślną usługę płatności, a także ustawić inne powiązane z tym opcje. Użytkownicy najnowszej wersji beta Usługi Google Play (11.9.73) zauważyli, że ta sekcja została zaktualizowana o nazwę nowej marki. Dotknięcie w selektora spowoduje wyświetlenie nowego logo. Oznacza to, że gigant zastąpił logo Androida Pay, który jest nadal dostępny w stabilnej wersji (11.9.51) Usług.

google pay usługi google play

Google Pay w Polsce wkrótce z konkurencją?

Przypomnijmy, że aktualnie nowa opcja jest ograniczona. Występuje jedynie w Airbnb, a także wybranych serwisach i aplikacjach. Dodajmy, iż pierwsze wzmianki o Android Pay pojawiły się w 2015 roku. Ostatecznie jednak do naszego kraju trafił nieco ponad rok temu, w listopadzie 2016 roku. W Polsce do niedawna niewielu użytkowników korzystało z Androida Pay. Niedługo na lokalnym rynku może się pojawić też konkurencja z Apple Pay.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na smartfony i tablety z Androidem z grudnia

Źródło: 9to5google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij