Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 64 beta na Androida wprowadza biały pasek nawigacji i lepiej blokuje przekierowania

Google Chrome 64 beta to najnowsza, poglądowa wersja przeglądarki firmy z Mountain View na urządzenia z systemem Android. W tym wydaniu zmieniono pasek nawigacji na biały, który pojawia się w coraz większej liczbie aplikacji. Wbudowano także mechanizm, który skutecznie chroni przed przekierowywaniem na inne strony.

Chrome 64 beta jest już dostępny na urządzenia z Androidem i chętni testerzy mogą wypróbować nowe funkcje, a tych trochę jest. Pierwszą zmianą, która rzuca się w oczy, jest biały pasek nawigacji w dolnej części okna aplikacji. Widzicie go na poniższym zrzucie ekranowym. Google wprowadza go do coraz większej liczby aplikacji. Nie wszyscy go jednak zobaczą. Dotyczy to na razie przede wszystkim systemu Android 8.1 Oreo, gdzie taki pasek pojawia się w różnych programach. Wcześniej dostał go m.in. YoTube czy Zdjęcia.

Google Chrome 64 beta Android

Google Chrome 64 ma także nowy mechanizm do blokowania nielubianych przekierowań. Nikt ich nie lubi, a na pewno spotkaliście się z tym nie raz. W trakcie przeglądania strony nagle zostaliście przeniesieni na inną z reklamą czy czymś innym, prawda? Nowa wersja przeglądarki będzie sobie z tym radzić. Zresztą, możecie to wypróbować sami w tym demo. Oczywiście, uprzednio instalując nową betę programu. W trakcie próby przekierowania pojawi się komunikat o treści Przekierowanie zostało zablokowane. Szczegóły. Dotykając opcję ze szczegółami będzie można uzyskać więcej informacji. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

Google Chrome 64 beta Android

Chrome 64 wprowadza też interfejs o nazwie Media Capabilities API, który pozwala określać stronom, z jakimi plikami multimedialnymi działają kodeki i formaty. Następnie mamy nowy javascript saveData, który pozwala na określenie włączenia oszczędzania danych. Wprowadzono też natywne powiadomienia w Linuksie, które wcześniej dostał macOS, obsługę API ResizeObserver czy wideo z HDR w systemie Windows 10.

Google Chrome 64 w stabilnej wersji dopiero w przyszłym roku

Google udostępni stabilne wydanie przeglądarki Chrome 64 dopiero w przyszłym roku. Na ten moment możecie zdecydować się na instalację bety aplikacji. Możecie ją pobrać w Sklepie Play. Alternatywnym wyjściem jest instalacja z pliku APK, które znajdziecie tutaj. Pamiętajcie jednak, że aplikacje z niezaufanych źródeł instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność. Dla mniej doświadczonych użytkowników zalecamy poczekanie na premierę stabilnej wersji, co wydarzy się za kilka tygodni.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij