Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google 9.68 beta na Androida już dostępne. Co nowego?

Mapy Google w wersji beta na Androida doczekały się aktualizacji z numerem 9.68. Wprowadza ona kilka ciekawych zmian, takich jak chociażby monit odnośnie zamykania trybu obrazu w obrazie, a także bardziej szczegółowe mapy wewnątrz obiektów. Aktualizacja to także zmiany w kodzie źródłowym. Czeka nas naprawdę sporo ciekawych zmian.

Mapy Google w wersji beta na Androida doczekały się aktualizacji z numerem 9.68. Wprowadza ona kilka ciekawych zmian, takich jak chociażby monit odnośnie zamykania trybu obrazu w obrazie, a także bardziej szczegółowe mapy wewnątrz obiektów. Aktualizacja to także zmiany w kodzie źródłowym. Czeka nas naprawdę sporo ciekawych zmian.

Mapy google

Mapy Google na Androida w wersji beta zostały zaktualizowane. Aktualizacja wprowadza wiele nowych dodatków i zmian. Czego zatem możemy się spodziewać?

Mapy Google 9.68 w wersji beta wprowadza aktualizację do map wewnętrznych poszczególnych obiektów dostępnych na mapach. Dotyczy ona między innymi lotnisk, stacji kolejowych czy domów handlowych, w których łatwo możemy się zgubić. Choć ta funkcja dostępna jest już od jakiegoś czasu, to do tej pory nie była aż tak widoczna. Nowa opcja dokładnie rozrysowuje, jakiego obiektu dokładnie dotyczy dana mapa wewnętrzna.

mapy google

Kolejnym znaczącym dodatkiem jest subtelne ulepszenie trybu obrazu w obrazie. Teraz pojawia się tam krótka wskazówka informująca o tym, że okno można zamknąć, przeciągając je do dolnej części ekranu.

mapy google

Aktualizacja dodaje nową opcję tras zachęcając użytkowników do podjęcia decyzji, czy Mapy powinny pokazywać preferowane trasy, sugerując wskazówki. Jest to bardzo przydatne, jeśli jesteś nowy w mieście lub znasz tylko jedną trasę kierującą do celu. Ta funkcja jest domyślnie włączona, a jeśli chcesz ją wyłączyć, możesz to zrobić w Ustawieniach.

Mapy Google doczekały się także zmian w kodzie wraz z aktualizacją. Mówią one o przyszłych zmianach, jakich może doczekać się aplikacja. Jedną z nich jest funkcja Poza zasięgiem. Ostrzega ona użytkowników, że samochód nie może dotrzeć do miejsca docelowego za jednym razem i musi zatrzymać się, aby znaleźć miejsce do doładowania po drodze. Doda także wskazówkę, gdzie możemy zatrzymać pojazd i go naładować.

Mapy Google powiedzą nam wkrótce gdzie wsiąść do autobusu

Kolejną, świetną nowością będzie również opcja powiadomień odnośnie transportu publicznego. Kiedy będziemy przykładowo przesiadać się w jakimś miejscu, Mapy Google na bieżąco będą nas informować, gdzie dokładnie mamy iść, gdzie znajduje się nasz przystanek i kiedy zjawi się nasz środek transportu.

Zobacz również: Najlepsze nowe aplikacje dla systemu Android

Pojawią się również nowe powiadomienia odnośnie zgubionego zasięgu i wtedy, kiedy znów pojawimy się online. Wprowadzone zostaną również poprawki do kodów pocztowych miejscowości. Google będzie także świętować z nami nowy rok udostępniając możliwość dzielenia się swoim położeniem z innymi użytkownikami, jeśli uczestniczymy w sporej imprezie. Pojawi się także dokładniejszy cennik usług Ubera, nowy monit dotyczący dodawania zdjęć oraz licznik polubień i wyświetleń pod naszymi recenzjami. Możliwe, że zobaczymy również nową wersję edytora recenzji.

Nowa aktualizacja jest już dostępna do pobrania, jeśli, oczywiście, korzystacie z wersji beta aplikacji. Jeżeli jej nie widzicie, a chcecie skorzystać z nowych funkcji, możecie pobrać plik APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Warto wspomnieć, że pliki instalowane spoza Sklepu Play bywają niebezpieczne. Robicie to zatem na własną odpowiedzialność. Przypomnijmy, że Mapy Google doczekały się ostatnio testowego trybu dla motocyklistów.

Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij