Udostępnij
Tweetnij

Twitter Lite na Androida w Sklepie Play. Nie w Polsce, ale jest plik APK

Twitter Lite trafił do Sklepu Play, gdzie właściciele sprzętów z systemem Android mogą pobierać aplikację na Filipinach. W Polsce program nie jest dostępny, ale zawsze możecie sięgnąć po plik APK. Odchudzona aplikacja Twittera z pewnością pozwoli wam zaoszczędzić dane zużywane w internecie, jak i miejsce w pamięci urządzenia.

Twitter Lite trafił do Sklepu Play, gdzie właściciele sprzętów z systemem Android mogą pobierać aplikację na Filipinach. W Polsce program nie jest dostępny, ale zawsze możecie sięgnąć po plik APK. Odchudzona aplikacja Twittera z pewnością pozwoli wam zaoszczędzić dane zużywane w internecie, jak i miejsce w pamięci urządzenia.

Twitter Lite APK

Twitter Lite został uruchomiony w marcu tego roku. Wtedy jako nowa wersja mobilnej strony popularnego serwisu, do której dostęp można uzyskać z poziomu przeglądarki internetowej. Jack i spółka postanowili jednak pójść o krok dalej i postanowili udostępnić odchudzonego Twittera w postaci aplikacji. Ten jest już dostępny w Sklepie Play, ale obecnie tylko na terenie Filipin. To kraj, gdzie dostęp do internetu jest ogólnie drogi. Ponadto trzeba liczyć się ze słabym zasięgiem sieci. Dlatego tam aplikacja z pewnością znajdzie uznanie wśród użytkowników. Co nie zmienia faktu, że w Polsce też można ją zainstalować, ale z pliku APK. Twitter Lite został już udostępniony w APK Mirror. Dzięki temu może go pobrać każdy z was i wypróbować na własnym urządzeniu. Ja to zrobiłem i mogę już podzielić się pierwszymi wrażeniami.

Twitter Lite ma w zasadzie te same funkcje, co główna aplikacja. Interfejs podzielony jest na te same części, co w zwykłej aplikacji. Znajdziemy tu oś czasu z tweetami, następnie wyszukiwarkę i trendy, powiadomienia, a ostatnią sekcją są wiadomości prywatne. Ważną funkcją aplikacji jest możliwość oszczędzania danych przesyłanych w sieciach komórkowych. Jeśli wybierzecie odpowiednie ustawienie Tryb oszczędnego zużycia danych, to obrazki i filmy nie będą automatycznie wczytywane. W zamian pojawi się rozmazane tło oraz informacja o rozmiarze danych mediów. Dopiero ich dotknięcie spowoduje wczytanie.

Twitter Lite

Twitter Lite ma także zupełnie inaczej zaprojektowane ustawienia. Jeśli w głównym oknie aplikacji dotknięcie własny awatar, to wyświetli się znacznie prostszy interfejs z informacjami i dostępem do różnych opcji i ustawień. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych. Pewnie zastanawiacie się nad tym, jak jest z reklamami? Te w aplikacji są wyświetlane.

Twitter Lite

Twitter Lite zajmuje mało miejsca w pamięci

Twitter Lite to bardzo lekka aplikacja. Plik ze Sklepu Play waży zaledwie 0,45 MB. Po instalacji trzy razy tyle, a średnie zużycie pamięci przez dane użytkownika i pamięć podręczną wynosi tylko kilkanaście MB. Dla porównania, zwykła aplikacja Twittera na Androida zajmuje po zainstalowaniu prawie 100 MB.

Twitter Lite nie jest dostępny w polskim Sklepie Play i chcąc go zainstalować musicie sięgnąć po ten plik APK. Pamiętajcie jednak, że aplikacje z niezaufanych źródeł instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność. W razie problemów radzicie sobie sami. Aplikacja wymaga do działania Androida 5.0 Lollipop lub nowszej wersji.

Zobacz także: Te gry i aplikacje na Androida są aktualnie dostępne za darmo w Sklepie Play. Są też inne promocje

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij