Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google 9.60 na Androida – co nowego?

Mapy Google 9.60 to najnowsza aktualizacja popularnej aplikacji, z której korzystamy każdego dnia. Nową wersję na pewno docenią ci z was, którzy już dostali aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo. W uaktualnieniu poprawiono działanie w trybie picture-in-picture. Poza tym pojawia się sporo nowości w kodzie programu.

Mapy Google 9.60 to najnowsza aktualizacja popularnej aplikacji, z której korzystamy każdego dnia. Nową wersję na pewno docenią ci z was, którzy już dostali aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo. W uaktualnieniu poprawiono działanie w trybie picture-in-picture. Poza tym pojawia się sporo nowości w kodzie programu.

Mapy google

Mapy Google uaktualniono do wersji z numerem 9.60. Ta aktualizacja w końcu poprawia działanie w trybie picture-in-picture z Androida Oreo. Funkcja pojawiła się już wcześniej, ale pozostawiała naprawdę wiele do życzenia. Elementu interfejsu nachodziły na siebie i były po prostu nieczytelne. Teraz w końcu to poprawiono. Obecny wygląd map w trybie obraz w obrazie na Oreo możecie zobaczyć na krótkim filmiku przygotowanym przez serwis źródłowy.

Widzimy, że w takim trybie elementy wyglądają teraz czytelniej i schludniej. Okienko jest małe, ale udało się w nim umieścić wskaźnik kierunku jazdy, nazwę aktualnej ulicy czy czas. Zawsze to coś, choć trzeba przyznać, że tryb obraz w obrazie niespecjalnie nadaje się dla aplikacji Mapy Google. Tej lepiej używa się na podzielonym obrazie.

Mapy Google 9.60 umożliwiają także zgłaszanie filmów dla miejsc. Dostrzeżono to już wcześniej, a teraz przyjmowane są propozycje. Niestety, nie może tego zrobić każdy, a jedynie lokalni przewodnicy. Takie filmy można rejestrować bezpośrednio z poziomu map, ale nie mogą być one dłuższe od 10 sekund. Wideo z pochodzące z innych aplikacji mogą trwać do 30 sekund.

Serwis Android Police przyjrzał się także aplikacji z bliska i doszukał się wzmianek na temat planowanych nowości. Te znajdują się w kodzie popularnej aplikacji i zapewne za jakiś czas (chociaż część z nich) zostaną wdrożone dla wszystkich. Mapy Google 9.60 skrywają informacje o osobistych notatkach. Te będą mogły być zapisywane bezpośrednio w aplikacji. Kod ujawnia także informacje o zmianach, które mają obejmować recenzje i zdjęcia posiłków, które dostępne będą z poziomu menu danych lokali. Pojawi się także opcja związana z publikowaniem informacji o wydarzeniach, co mogą robić firmy, ale obecnie tylko z poziomu webowej wersji map. Prawdopodobnie zostaną także przeniesione opcje związane z warstwami na mapach. Google planuje także dodanie nowych skrótów. Te pozwolą otwierać zadane opcje bezpośrednio w aplikacji. Obecnie jest tak na przykład z trybem samochodowym, ale takich skrótów ma być znacznie więcej.

Mapy Google 9.60 już wdrażane

Gigant z Mountain View już wdraża mapy z numerkiem 9.60, ale jak to zwykle bywa, proces odbywa się etapami. Dlatego nie każdy jeszcze widzi aktualizację. Jeśli jednak jesteście niecierpliwi, to zawsze może sięgnąć po odpowiedni plik APK, które można pobrać stąd. Pamiętajcie jednak, że aplikacji z niezaufanych źródeł instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność.

Zobacz także: Najciekawsze nowe funkcje, które niedawno pojawiły się w aplikacji Mapy Google

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij