Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel Launcher dla wszystkich Androidów wprowadza nowości z Android Oreo

Google Pixel Launcher pozostaje oficjalnie ekskluzywnym rozwiązaniem dla smartfonów Pixel, ale jakiś czas temu zmodyfikowano go i dzięki temu istnieje możliwość jego instalacji na prawie dowolnych sprzętach z Androidem. Teraz aplikacja doczekała się aktualizacji z numerkiem 2.1, gdzie wprowadzono funkcje z systemu Android Oreo.

Google Pixel Launcher pozostaje oficjalnie ekskluzywnym rozwiązaniem dla smartfonów Pixel, ale jakiś czas temu zmodyfikowano go i dzięki temu istnieje możliwość jego instalacji na prawie dowolnych sprzętach z Androidem. Teraz aplikacja doczekała się aktualizacji z numerkiem 2.0, gdzie wprowadzono funkcje z systemu Android Oreo.

Google Pixel Launcher 2.1 Android Oreo

Google stara się udostępniać coraz więcej aplikacji, które wcześniej dostępne były jedynie na wyłączność dla urządzeń, które firma z Mountain View wspiera samodzielnie. Tak stało się ostatnio z aplikacją Kontakty Google, które udostępniono większości użytkownikom Androida. Z aplikacją Pixel Launcher tak się na razie nie stało. Już w czerwcu wspominaliśmy wam jednak, że jeden z deweloperów, który ukrywa się pod nickiem AmirZ (z pomocą DeleteScape’s), dokonał cudów i udało mu się przenieść Pixel Launchera z Pixeli na inne smartfony z Androidem. Za nami premiera systemu Android Oreo, gdzie pojawiło się sporo nowości, w tym również w launcherze dla Pixeli i AmirZ postanowił wprowadzić je także do własnej aplikacji.

Nieoficjalny Pixel Launcher doczekał się aktualizacji do wersji z numerem 2.0 (choć w tej chwili jest to już dokładnie wersja 2.1). Wprowadzono tu mnóstwo nowości, które pojawiły się w launcherze wraz z systemem Android Oreo. Wprowadzono też inne udoskonalenia. Są to następujące nowości i usprawnienia:

  • Przeciągnij i puść dla powiadomień
  • Motyw z Pixeli, który bazuje na niebieskim kolorze
  • Dodano kropki powiadomień na urządzeniach z systemem Android 6.0 Marshmallow
  • Automatyczne monitorowanie o dostęp do powiadomień
  • Użytkownicy Nexusów mogą korzystać ze wszystkich nowości
  • Pokazywanie kształtów dla ikon bez konieczności włączania ustawień deweloperskich
  • Dotknięcie widżetu daty spowoduje uruchomienie domyślnej aplikacji do obsługi kalendarza
  • Klawiatura zamyka się prawidłowo po powrocie do ekranu głównego z dowolnej aplikacji
  • Zapewniono zgodność z Bezpiecznym Folderem od Samsunga

Udoskonaleń i nowości jest więc całkiem sporo. Teraz najważniejsze, czyli skąd pobrać Pixel Launcher 2.1 i kto g może zainstalować, prawda? Może to zrobić w zasadzie każdy. W tym celu musicie tylko udać się do źródła informacji i pobrać odpowiedni plik APK. Możecie to zrobić bezpośrednio pod tym linkiem. Warto jednak wiedzieć, że najpierw musicie usunąć wcześniejszą wersję tego launchera.

Pamiętajcie jednak, że to nieoficjalna aplikacja i instalowanie plików APK z niezaufanych źródeł bywa niebezpieczne. Tak więc robicie to jedynie na własną odpowiedzialność i w razie jakichkolwiek problemów będziecie musieli liczyć wyłączne na siebie. Tego typu modyfikacje polecamy jedynie bardziej zaawansowanym użytkownikom systemu Android, którzy potrafią sobie radzić z ewentualnymi problemami.

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij