Udostępnij
Tweetnij

Kontakty Google prawie dla wszystkich użytkowników Androida

Kontakty Google jest aplikacją, która do tej pory dostępna była jedynie dla wybranych użytkowników systemu Android. Mogli z niej korzystać właściciele Pixeli czy Nexusów. Teraz gigant z Mountain View zdecydował się udostępnić Kontakty dla wszystkich użytkowników smartfonów, które mają Androida 5.0 Lollipop lub nowszą wersję.

Kontakty Google jest aplikacją, która do tej pory dostępna była jedynie dla wybranych użytkowników systemu Android. Mogli z niej korzystać właściciele Pixeli czy Nexusów. Teraz gigant z Mountain View zdecydował się udostępnić Kontakty dla wszystkich użytkowników smartfonów, które mają Androida 5.0 Lollipop lub nowszą wersję.

Kontakty Google 2.0

Kontakty to jedna z tych aplikacji firmy z Mountain View, która do tej pory dostępna była jedynie dla nielicznych. Mogli z niej korzystać tylko właściciele urządzeń z serii Pixel, Nexus, Android One oraz Google Play Edition, czyli tych wspieranych bezpośrednio przez Google’a. Teraz to ulega zmianie i aplikacja została udostępniona dla wszystkich, a raczej dla prawie wszystkich. Mogą ją zainstalować właściciele smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop lub nowszego.

Zmiana została wprowadzona wraz z Kontaktami z numerkiem 2.1.2.164543808. Jeśli więc jesteście zainteresowani wypróbowaniem tej aplikacji, to możecie ją pobrać w Sklepie Play (bezpośredni link) lub instalując ją z pliku APK, które dostępne są tutaj. W tym ostatnim przypadku musicie jednak pamiętać, że instalowanie aplikacji z nieoficjalnych źródeł bywa niebezpiecznie lub może powodować problemy. Dlatego robicie to jedynie na własną odpowiedzialność. Kontakty Google pozwalają na bezpieczne zapisywanie kopii zapasowych kontaktów w chmurze i prosty dostęp z poziomu różnych urządzeń. Wystarczy tylko zalogować się z tym samym kontem.

Kontakty Google wkrótce z nowymi funkcjami

Serwis 9to5google dojrzał także pewne nowości, których można wkrótce spodziewać się w aplikacji Kontakty. Pierwszą nowością jest wyświetlanie listy wszystkich sposobów na komunikację z daną osobą. Poza telefonem są ikonki do domyślnej aplikacji powiązanej z wiadomościami tekstowymi czy Duo, gdzie można prowadzić wideorozmowy.

Nowością jest także możliwość utworzenia kodu QR dla kontaktu. W tym celu należy wybrać przy danym kontakcie menu z trzema kropkami i opcję Utwórz kod QR. Następnie pojawi się na ekranie kod. Ten można następnie zeskanować i w ten sposób kontakt trafi na listę. Opcje te możecie zobaczyć poniżej na zrzutach ekranowych z serwisu źródłowego.

kontakty google android

Niestety, powyższe opcje widzą na razie nieliczni. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy gigant z Mountain View zdecyduje się udostępnić je dla wszystkich użytkowników. Pewnie nastąpi to w niedługim czasie, ale na razie trzeba czekać. Kto wie, a może Google zdecyduje się także udostępnić dla mas także inne aplikacje, które dostępne są dla Pixeli czy Nexusów? Mowa o Telefonie czy Aparacie, który ostatnio doczekał się w Sklepie Play aktualizacji do wersji z numerem 4.4, gdzie dodano trochę nowości.

źródło: Android Police, 9to5google

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij