Aparat Google 4.4 – co nowego?

Marcelina Poznańska, 2017-08-11 14:14
0

Aparat Google 4.4 to najnowsza wersja aplikacji, która najpierw pojawiła się w systemie Android O Developer Preview 4, a teraz został skierowany do Sklepu Play. W tej wersji aplikacji pojawia się kilka użytecznych rozwiązań i udoskonaleń. Wśród nich są m.in. nowy przełącznik dla wideo/zdjęć czy podwójny zoom z użyciem podwójnego dotknięcia ekranu.

Aparat Google

Aparat Google pojawił się w ostatniej wersji systemu Android O Developer Preview, czyli czwartej, publicznej becie (zarazem ostatniej). Aplikacja zaczęła także się pojawiać w postaci aktualizacji z poziomu Sklepu Play i to oznacza, że właściciele Nexusów, Pixeli czy smartfonów Android One bez zainstalowanego Androida O też mogą pobierać tę aplikację (i nie tylko, ale o tym przeczytacie na końcu artykułu). Zobaczmy więc, co wprowadza aktualizacja z numerem 4.4.

Zobacz także: Wiele aplikacji i gier w Google Play za darmo lub w niskich cenach

Aparat Google 4.4 wprowadza nowość, którą docenią fani selfie. W ten sposób można uzyskać odpowiednie podświetlenie w trakcie robienia fotek. W tym celu trzeba tylko aktywować lampę flash. W momencie robienia zdjęcia ekran zrobi się kremowy.

Kolejną nowością w Aparacie 4.4 jest możliwość uzyskania podwójnego zoomu z użyciem podwójnego stuknięcia ekranu. Jeśli to zrobicie, to uzyskacie dwukrotny zoom. Wykonanie tej czynności po raz kolejny spowoduje przywrócenie standardowego widoku. Na dole w tym czasie pojawia się suwak, który pozwala regulować wielkość zoomu. Funkcja ta działa zarówno w przypadku zdjęć, jak i nagrywania wideo.

Aparat Google 4.4

Aparat Google 4.4 wprowadza także widoczny przełącznik pomiędzy funkcjami robienia zdjęć i wideo. Co nie zmienia faktu, że stary gest do przełączania również działa. Warto też wspomnieć o nieco inaczej wyglądającym przełączniku dla przedniego i tylnego aparatu.

Ostatnia zmiana dotyczy ustawień i jest naprawdę kosmetyczna. W Aparacie 4.3 wprowadzono przełącznik dla opcji Dźwięki aparatu. W nowej wersji aplikacji nazwę zmieniono na Dźwięki migawki aparatu.

Aparat Google 4.4

Aparat Google tylko dla wybranych, ale…

Aparat Google to aplikacja, która nie jest preinstalowana na urządzeniach partnerów OEM. Ci najczęściej stosują własne programy tego typu do robienia zdjęć czy kręcenia wideo. W rzeczywistości można ją jednak zainstalować także na innych sprzętach. Chociażby z użyciem bezpośredniego linku do Sklepu Play. Trzeba jednak pamiętać, że to czasem bywa problematyczne. Aplikacja może nie działać jak należy i wyłączać się. Poza tym trzeba pamiętać, że mogą przestać działać pewne powiązania z innymi aplikacjami systemowymi, jak galeria zdjęć i podobnymi. To wszystko trzeba mieć na uwadze. Aparat Google 4.4 jest już wdrażany poprzez Sklep Play na zgodnych urządzeniach. Można go też pobrać z pliku APK, które dostępne są tutaj, ale w tym przypadku robicie to wyłącznie na własną odpowiedzialność. Pamiętajcie, że instalowanie aplikacji z niezaufanych źródeł bywa niebezpieczne.

źródło: Android Police

The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.