Mapy Google 9.59 beta na Androida – co nowego?

Dritone, 2017-08-09 16:00
2

Mapy Google 9.59 beta to najnowsza, poglądowa wersja aplikacji na urządzenia z Androidem, z której korzystamy każdego dnia. W tym wydaniu programu pojawia się całkiem sporo nowości i usprawnień z myślą o nachodzącym systemie Android O. Dodano m.in. wsparcie dla trybu obraz w obrazie czy dedykowaną sekcję Q&A.

Mapy google

Betatesterzy otrzymali w tym tygodniu aktualizację do Map Google z numerkiem 9.59. Ta wersja aplikacji zostanie już niedługo udostępniona dla wszystkich użytkowników, a obecnie można ją wypróbować w poglądowej wersji. Zobaczmy, co nowego wprowadzono w popularnej aplikacji.

Mapy Google 9.59 beta wprowadzają wsparcie dla trybu obraz w obrazie (picture-in-picture), który jest jedną z najważniejszych nowości systemu Android O. Firma z Mountain View dodaje obsługę tej funkcji w coraz większej ilości aplikacji i zdaje się, że premiera nowego Androida musi być już naprawdę blisko. Mapy też już wspierają obraz w obrazie. Niestety, do pełni szczęścia wiele brakuje. Na ten moment funkcja pozostawia wiele do życzenia i jest w zasadzie bezużyteczna. W małym okienku niewiele widać i poszczególne elementy po prostu na siebie nachodzą. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

Mapy Google 9.59 beta Android

Kolejną nowością w aplikacji Mapy Google 9.59 beta jest sekcja Pytania i odpowiedzi. Znajdziecie ją w opisach poszczególnych miejsc, tuż pod opcją Zaproponuj zmianę. W tym miejscu można zadać szybkie pytanie i następnie liczyć na to, że ktoś przebywający kiedyś w tym miejscu udzieli na nie odpowiedzi.

Mapy Google 9.59 beta Android

Mapy Google w nowej wersji beta doczekały się także w ustawieniach nowej opcji, która znajduje się w ustawieniach nawigacji. To opcja o nazwie Pamiętaj miesięczne statystyki. Kod aplikacji sugeruje, że ta funkcja będzie zbierać informacje o wycieczkach, średniej prędkości, czasie spędzonym w ruchu, zaoszczędzonym czasie i łącznym czasie korzystania z nawigacji. Dodano także wsparcie dla nawigacji w kanałach powiadomień z Androida O.

Mapy Google 9.59 beta Android

Mapy Google 9.59 beta na razie w fazie testów

Na razie aplikacja znajduje się w fazie ostatnich testów, ale Mapy Google 9.59 już niedługo zostaną udostępnione dla wszystkich. Jeśli macie urządzenie z systemem Android O, to nowe funkcje możecie już w zasadzie wypróbować teraz. Możecie zrobić to po dołączeniu do programu oficjalnych testów mapy, co można zrobić tutaj. Ewentualnie, poprzez instalację Map 9.59 z pliku APK, które dostępne są tutaj. Pamiętajcie jednak, że pliki z niezaufanych źródeł, czyli pochodzące spoza Sklepu Play, instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność.

źródło: Android Police

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
  • ja.n.

    Te pytania i statystyki są dostępne już w androidzie 6

    • Tak, to akurat funkcja niezależna od systemu. Z tych wyżej wymienionych dla Androida O jest tylko obraz w obrazie i kanały powiadomień