Udostępnij
Tweetnij

Google wprowadza zmiany w feed. Lepsze dopasowanie treści i przycisk Follow

Google poinformowało dziś o zmianach, które wprowadza w funkcji feed zaprezentowanej w grudniu. Gigant z Mountain wierzy, że nowe funkcje, jak dopasowanie treści oparte na uczeniu maszynowym sprawią, że użytkownicy w głównej aplikacji Google na iOS i Androida dostaną lepiej dopasowane pod siebie informacje. Zmiany są już wdrażane.

Google poinformowało dziś o zmianach, które wprowadza w funkcji feed zaprezentowanej w grudniu. Gigant z Mountain wierzy, że nowe funkcje, jak dopasowanie treści oparte na uczeniu maszynowym sprawią, że użytkownicy w głównej aplikacji Google na iOS i Androida dostaną lepiej dopasowane pod siebie informacje. Zmiany są już wdrażane.

Google Feed

Google wprowadziło feed w grudniu zeszłego roku. Teraz nadszedł czas na udoskonalenia tej funkcji. Dziś ogłoszono zmiany, które są już wprowadzane w Stanach Zjednoczonych, a już niedługo, w ciągu kilku najbliższych tygodni, zostaną wdrożone globalnie. Co się zmienia?

Z informacji przekazanych przez giganta z Mountain View wynika, że Google Feed powinien dostarczać lepiej dopasowane treści. To dotyczy wiadomości, filmów czy artykułów. Funkcja bazuje na uczeniu maszynowym, które wykorzystywane jest w coraz większej liczbie projektów i firma z Mountain View twierdzi, że im dłużej będzie się używało aplikacji, tym treści będą coraz lepiej dopasowane pod kątem danego użytkownika. Oczywiście, zawsze może dojść do sytuacji, że w feedzie pojawi się jakaś informacja, która nas nie interesuje. W tym przypadku można dotknąć daną kartę i wybrać odpowiednią opcję lub udać się do ustawień, gdzie będzie można wprowadzić zmiany związane z zainteresowaniami.

Google Feed

Google wprowadza przycisk Follow

Najważniejszą nowością jest jednak przycisk Follow (Obserwuj), który będzie pojawiać się w popularnej wyszukiwarce. Jeśli jakiś temat was zainteresuje, to będziecie mogli dodać go do listy obserwowanych. To sprawi, że w feedzie będzie pojawiać się więcej informacji związanych z zaobserwowanym tematem, bo dla Google’a będzie to znak, że chcecie więcej wiedzieć na temat wybranego zagadnienia. W ten sposób będzie można obserwować filmy, muzyków, aktorów, celebrytów, zespoły sportowe i wiele więcej.

Google Feed

Google wprowadza także nowy nagłówek w górnej części każdej karty. Jego dotknięcie spowoduje uruchomienie wyszukiwania powiązanych tematów. W ten sposób gigant z Mountain View chce ułatwić proces wyszukiwania. Zmianą jest także wyświetlanie danych tematów z różnych źródeł. W ten sposób Google będzie chciało wam dostarczyć więcej informacji z różnego punktu widzenia.

Google Feed Google Feed

Zmiany są już wdrażane i powinny być widoczne w aplikacji Google na urządzenia z systemami iOS oraz Android na terenie Stanów Zjednoczonych. W Polsce jeszcze trochę na to poczekamy. Globalny rollout ma potrwać kilka tygodni. Aplikację możecie pobrać (o ile jakimś cudem jeszcze jej nie macie) pod jednym z poniższych przycisków.

źródło: blogGoogle

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij