Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje miesiąca na Androida [czerwiec 2017]

Czerwiec za nami, a więc z pewnością warto rzucić okiem na nowe aplikacje, które pojawiły się w Sklepie Play na przełomie zeszłego miesiąca. Jak co miesiąc, wybraliśmy dla was 10 najciekawszych aplikacji na urządzenia z systemem Android, które z pewnością warto zainstalować i używać. W tym miesiącu proponujemy m.in. Firefox Focus czy Move It.

Czerwiec za nami, a więc z pewnością warto rzucić okiem na nowe aplikacje, które pojawiły się w Sklepie Play na przełomie zeszłego miesiąca. Jak co miesiąc, wybraliśmy dla was 10 najciekawszych aplikacji na urządzenia z systemem Android, które z pewnością warto zainstalować i używać. W tym miesiącu proponujemy m.in. Firefox Focus czy Move It.

Sklep Play Google Android

1. Firefox Focus

Firefox jest jedną z najlepszych przeglądarek na rynku komputerowym – podobnie z resztą sytuacja wygląda również na poletku smartfonowo/tabletowym. Najnowsza odsłona tej niezwykle popularnej aplikacji o nazwie Firefox Focus trafiła do sklepu Google Play. Jest ona nastawiona przede wszystkim na anonimowość w sieci – blokuje ona wszelkiej maści elementy śledzące, automatycznie pozbywa się historii, haseł oraz ciasteczek i jest bardzo rozsądną pozycją dla osób, które nie chcą, aby ich działalność w sieci była rejestrowana w pamięci jego urządzenia z systemem Android. Aplikacje tego typu reprezentuje m.in. Tor Browser oparty na Firefoksie w przypadku komputerów PC, dlatego cieszy nas to, że podobne rozwiązania trafiły do urządzeń mobilnych.

2. Shabaam

Nikt się raczej nie spodziewał, że animowane pliki GIF w drugim dziesięcioleciu XXI wieku będą przeżywać swój renesans. Tak się jednak stało i z myślą o nich powstała aplikacja o nazwie Shabaam. Pozwala ona na dodawanie do klasycznych animacji własnych dźwięków, np. muzyki i głosu ludzkiego. Gotowe pliki można udostępniać, a co ciekawe – podobnie jak w przypadku aplikacji GIPHY CAM, można je również nagrywać.

3. ES Disk Analyzer

 

ES Disk Analyzer reprezentuje aplikacje służące do organizacji pamięci wewnętrznej w naszych urządzeniach mobilnych z systemem Android. Program w dużym skrócie służy do skanowania oraz zwalniania pamięci zajętej przez pliki cache, dublujące się fotografie oraz różnej maści składowiska śmieci Androida. Program jest w stanie kompresować fotografie, dzięki czemu jest niezwykle uniwersalną pozycją dla każdego zaawansowanego użytkownika.

4. Aivon

Google oraz Microsoft dosyć otwarcie eksperymentują ze sztuczną inteligencją, której jednym z celów jest rozumienie kontekstu wyszukań oraz samych fotografii, które przetrzymujemy na pamięci chmurowej OneDrive oraz Google Drive. Aivon reprezentuje aplikacje umożliwiające rozpoznawania treści na plikach graficznych, dzięki czemu bez konieczności wysyłania naszych prywatnych zdjęć do pamięci, jesteśmy w stanie segregować nasze zdjęcia oraz – co najciekawsze – wyszukiwać treści w sieci bazując na plikach znajdujących się na naszym urządzeniu.

5. Move It

Wielu użytkowników telefonów oraz tabletów z systemem Android boryka się z problemem ograniczonej ilości pamięci wewnętrznej, którą to można przeznaczyć w urządzeniach na gry i aplikacje. Naturalnie – wraz z szóstą wersją systemu operacyjnego Google istnieje możliwość przekształcenia pamięci zewnętrznej w pamięć wewnętrzną, przez co istnieje możliwość instalacji większej ilości aplikacji w naszych telefonach. Niestety – nie każdy korzysta z tej wersji oprogramowania, dlatego też program po pierwsze, umożliwia transfer aplikacji na pamięć zewnętrzną użytkownikom starszych telefonów, a po drugie – potrafi zautomatyzować to proces przenoszenia aplikacji na kartę pamięci w nowszym sprzęcie.

6. Knots Live Wallpaper

Knots Live Wallpaper jest kolejną, dobrze zaprojektowaną, aktywną tapetą dostępną w sklepie Play. Kształt obiektu znajdującego się w jej epicentrum przypomina połączenie sieci neuronowej z DNA, dzięki czemu wygląda nadzwyczaj atrakcyjnie. Program zawiera trzy schematy tapety, który można personalizować za sprawą barwy „nici” oraz teł. Pozycja cechuje się bardzo niskim zużyciem baterii oraz dużą płynnością samej animacji, co niezbyt często spotyka tego typu aplikacje. Knots Live Wallpaper kosztuje 8,29 zł.

7. Clipoard Manager – Clipo

Clipo jest zaawansowanym menadżerem zarządzania pamięcią podręczną. Po skopiowaniu dowolnej treści w sieci, wystarczy kliknąć  powiadomienie o poprawnym wykonaniu polecenia i rozpoczyna się magia aplikacji. Clipboard Manager – tak, jak mówi nazwa, pozwala nam na bezproblemowe zarządzanie treściami znajdującymi się w schowku, wraz z możliwością dodawania do nich grafik, lokalizacji oraz wielu innych dóbr, takich jak linki. Clipo integruje się z oprogramowaniem, dzięki czemu wykorzystywać go można w niemalże każdym punkcie systemu operacyjnego, co czyni go bardzo wygodną alternatywą dla domyślnego rozwiązania znajdującego się w Androidzie.

8. Dailydo Productivity Launcher

Dailydo Productivity Launcher jest kolejną wariacją na temat domyślnie instalowanych w kupowanych przez nas urządzeniach ekranach głównych. Aplikacja ta odmiennie do wielu innych pozycji tego typu, kładzie nacisk na produktywność, co można odczuć m.in. za sprawą kalendarza będącego głównym elementem tego nietypowego tytułu. Poza tym rozwiązaniem, aplikacja jest stuprocentowym launcherem, któremu naprawdę warto dać szansę, ponieważ jest w stanie śmiało konkurować w swoim segmencie.

9. Fokusi

Fokusi zbawieniem systemu Android? Systemy Apple od dłuższego czasu posiadają wbudowany mechanizm wyciszenia wszelkiej maści powiadomień oraz wibracji w obrębie całego systemu operacyjnego. W systemie Google podobne rozwiązanie nie zostało jeszcze dobrze zaimplementowane, dlatego też ciekawą alternatywą dla ludzi szukających skupienia się jest program Fokusi. Pozwala on na wyłączenie wszelkiej maści powiadomień, wykorzystując mechanizm przypinania treści do pulpitu, co przykrywa wszystkie rozpraszające nas interakcje. Działa na zasadzie minutnika, dzięki czemu jesteśmy w stanie wygodnie zabrać się do np. 45 minutowej sesji treningowej lub lekcyjnej bez rozpraszania się.

10. Assist Me

Assist Me reprezentuje aplikacje, będące naprawdę skrótami klawiszowymi do – w tym przypadku – asystenta Google. Wiele urządzeń nie ma możliwości uruchamiania programu bezpośrednio z pulpitu za sprawą autorskich nakładek, które to często preferują autorskie rozwiązania, zastępując te udostępniane bezpośrednio przez Google. Assist Me jest w stanie wywoływać asystenta w dowolnym miejscu systemu, dzięki czemu staje się wygodną alternatywą dla wielu osób.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne – czerwiec 2017 (iOS/Android)

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij