Udostępnij
Tweetnij

Facebook testuje narzędzia do ochrony zdjęć profilowych

Facebook rozpoczął program pilotażowy dla nowej funkcji, która związana jest z ochroną zdjęć profilowych. Te często są kradzione przez innych użytkowników serwisu. Nowe narzędzia mają to uniemożliwić. Testy nowej funkcji Facebook na razie prowadzi w Indiach, ale z czasem ta ma być dostępna także na innych rynkach.

Facebook zdjęcie profilowe

Facebook otrzymywał wiele próśb z Indii o stworzenie dodatkowych zabezpieczeń dla zdjęć profilowych, co uniemożliwiłoby ich wykradanie. Prośby zostały wysłuchane i teraz Mark Zuckerberg oraz spółka uruchamiają nowy program pilotażowy, który ma pozwolić na lepszą ochronę zdjęć profilowych.

Użytkownicy z Indii wkrótce mają otrzymać dostęp do nowej funkcji, która podpowie im, jak mogą wzmocnić ochronę własnego zdjęcia. Gdy taka ochrona zostanie dodana, to takiego zdjęcia nie będzie można pobrać czy wysłać w wiadomości na Facebooku. Nieznajomi w popularnym serwisie nie będą mogli również nikogo otagować na takim zdjęciu, również siebie. Na urządzeniach z Androidem zostanie także wprowadzony brak możliwości wykonania zrzutu ekranowego profilowego. Chronione zdjęcia zostaną ponadto oznaczone specjalną ramką w niebieskim kolorze i tarczą.

Facebook twierdzi, że dodanie dodatkowych elementów ochronnych sprawia, że w 75% przypadków osoba chcąca ukraść zdjęcie rezygnuje z pomysłu. Na razie funkcja będzie testowana w Indiach. Z czasem ma jednak zostać udostępniona także w popularnym serwisie na innych rynkach.

Zobacz także: Te skróty 3D Touch z pewnością warto znać

źródło: Facebook

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij