Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome na Androida czekają duże zmiany. Nadchodzi „Chrome Home”

Google Chrome na urządzenia z systemem Android czekają duże zmiany w interfejsie. Gigant z Mountain View już je testuje w wersji Dev przeglądarki. Tam pojawia się nowy ekran startowy o nazwie Chrome Home, gdzie bardziej wyeksponowano wiadomości, a w dolnej części okna umieszczono nowe menu nawigacyjne z czterema przyciskami.

Google Chrome na urządzenia z systemem Android czekają duże zmiany w interfejsie. Gigant z Mountain View już je testuje w wersji Dev przeglądarki. Tam pojawia się nowy ekran startowy o nazwie Chrome Home, gdzie bardziej wyeksponowano wiadomości, a w dolnej części okna umieszczono nowe menu nawigacyjne z czterema przyciskami.

Google Chrome

Google Chrome 61, który na razie znajduje się w fazie testów na etapie wersji Dev, może wnieść na smartfony i tablety z Androidem naprawdę sporo zmian. Firma z Mountain View już testuje w tej wersji przeglądarki internetowej nowy interfejs głównego okna aplikacji o nazwie „Chrome Home”. Flagę na temat tej funkcji dostrzeżono w przeglądarce już jesienią 2016 roku, ale w kolejnych wersjach flagę ukrywano. Wraz z aplikacją z numerem 61 zmiany są już włączane domyślnie dla wybranych osób, ale nie u wszystkich.

Zmiany można jednak aktywować ręcznie. W tym celu należy pobrać wersję Dev ze Sklepu Play (link) i udać się do Chrome://flags. Tam trzeba odnaleźć i włączyć domyślnie flagi #enable-chrome-home i #enable-chrome-home-expand-button. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki pokaże się nowy interfejs głównego okna.

Google w „Chrome Home” zmienia naprawdę wiele

Po aktywacji nowego interfejsu zobaczycie w górnej części okna pasek wyszukiwarki, a pod nim cztery najczęściej odwiedzane strony internetowe. Obecnie pasek jest na środku, a pod nim pojawia się osiem ikonek stron internetowych. Dopiero niżej znajdują się sekcje Ostatnio używane zakładki i Artykuły dla Ciebie. W nowej wersji wiadomości z Google będą wyświetlane na niemal całej stronie, co widzicie na jednym z poniższych zrzutów ekranowych.

Google Chrome 61 Android

Nowością wprowadzoną w nowej wersji jest także przeniesienie paska adresu na dół okna oraz zupełnie nowe menu nawigacyjne z czterema sekcja: Główna, Pobrane pliki, Zakładki i Historia. Podobne menu znajduje się w YouTubie czy innych aplikacjach. Czy jednak jego obecność w najpopularniejszej przeglądarce ma sens? Chyba tak, bo ułatwia dostęp do tych sekcji, gdzie wcześniej trzeba udawać się do nich z poziomu menu otwieranego przyciskiem z trzema kropkami.

Na razie jednak nie ma jeszcze pewności, że firma wdroży wymienione wyżej zmiany w Chromie dla wszystkich użytkowników. Jest to jednak dosyć prawdopodobne. Nastąpi to jednak dopiero za około trzy miesiące, bo dopiero wtedy zostanie udostępniony stabilny Chrome 61 na urządzenia z systemem Android. Najpierw gigant z Mountain View musi udostępnić wersję z numerkiem 60, a premiera tej odbędzie się już za kilka tygodni.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij