Udostępnij
Tweetnij

Twitter 7.0 na Androida wniesie zmiany w interfejsie

Twitter 7.0, który obecnie znajduje się w fazie beta testów, również na etapie wersji alpha, wprowadzi pewne zmiany wizualne w aplikacji, które część użytkowników już widzi. Pojawią się m.in. okrągłe awatary i zaokrąglone przyciski tweet czy odpowiedz. Na tym nie koniec zmian, bo Twitter planuje także inne pomniejsze udoskonalenia w aplikacji na urządzenia z systemem Android.

Twitter 7.0, który obecnie znajduje się w fazie beta testów, również na etapie wersji alpha, wprowadzi pewne zmiany wizualne w aplikacji, które część użytkowników już widzi. Pojawią się m.in. okrągłe awatary i zaokrąglone przyciski tweet czy odpowiedz. Na tym nie koniec zmian, bo Twitter planuje także inne pomniejsze udoskonalenia w aplikacji na urządzenia z systemem Android.

Twitter

Jeśli korzystacie z oficjalnej aplikacji Twittera na smartfonach czy tabletach z systemem Android, to wiedzcie, że czekają was wkrótce pewne zmiany w interfejsie użytkownika. Można je już dostrzec w aplikacji z numerem 7.0.x, która obecnie dostępna jest w ramach wersji alpha i beta. Niestety, sama instalacja nic nie zmienia. Twitter aktywuje nowe UI dla wybranych użytkowników po stronie własnych serwerów. Ja osobiście nowości nie widzę, ale ma je nasz czytelnik, Krzysztof, którego zrzuty ekranowe obejrzycie w poniższej galerii.

Twitter 7.0, który zapewne już niedługo zostanie udostępniony w finalnej wersji w Sklepie Play, wprowadza więcej krągłości. Tak jednym zdaniem można podsumować to, co głównie się zmieniło. Awatary są zaokrąglone. Następnie mamy nowe przyciski i dotyczy zarówno górnego paska nawigacji, jak i tych dostępnych pod każdym tweetem. Okrągły przycisk FAB przenoszący do okna, gdzie można udostępnić nowy tweet, również wygląda nieco inaczej.

This slideshow requires JavaScript.

Skoro przy nowym tweecie jesteśmy, to okno również uległo zmianom. Zmieniono przyciski nad klawiaturą, ale to nie wszystko. Pojawia się także karuzela z dodatkowymi opcjami i widać tu m.in. większe kontrolki dla zdjęć, na żywo czy ostatnio wykonane zrzuty ekranowe. Sam przycisk tweet też jest zaokrąglony. W sekcji z podsumowaniem profilu danego konta widać też okrągły awatar i bardziej zaokrąglony przycisk Edytuj profil czy Obserwuj (w zależności od tego, czyje konto to jest).

Twitter zmodyfikował także menu wysuwane z lewej strony. Tutaj odświeżono przyciski i nieco zmodyfikowano ich kolejność, następnie pojawia się nowa opcja Połącz, która odsyła do okna ZNAJDŹ ZNAJOMYCH. Tutaj można zobaczyć listę proponowanych kontaktów do obserwowania.

Zmiany mogą się podobać lub nie. Na szczęście, nie są zbyt drastyczne. Nie wiadomo też, czy Twitter rzeczywiście zdecyduje się je wdrożyć dla wszystkich. Może tak się stać, ale wcale nie musi. W wersji alpha lub beta zmiany włączane są po stronie serwerów aplikacji. Jeśli chcecie zobaczyć czy być może wasze konto ma dostęp, to zawsze możecie sięgnąć po jeden z plików APK z aplikacją. Możecie je pobrać stąd. Pamiętając jednak, że aplikacje z niezaufanych źródeł, a więc spoza Sklepu Play, instalujecie jedynie na własna odpowiedzialność.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11 beta:

dzięki Krzysztof za screeny!

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij