Udostępnij
Tweetnij

Google 7.4 beta ujawnia ciekawe zmiany w kodzie

Google 7.4 beta w wersji na Androida dostało kolejną aktualizację, która nie wprowadza wielu zasadniczych zmian. Pojawiły się jednak modyfikacje w kodzie źródłowym. Mówią one o możliwych przyszłych zmianach w aplikacji. Możemy spodziewać się między innymi większej integracji z Google Home z możliwością wykonywania połączeń.

Google 7.4 beta w wersji na Androida dostało kolejną aktualizację, która nie wprowadza wielu zasadniczych zmian. Pojawiły się jednak modyfikacje w kodzie źródłowym. Mówią one o możliwych przyszłych zmianach w aplikacji. Możemy spodziewać się między innymi większej integracji z Google Home z możliwością wykonywania połączeń.

Google w wersji beta na Androida doczekało się nowej aktualizacji. Nie wprowadza ona jednak nic, prócz kilku mało znaczących poprawek. Gigant jednak wprowadza już pewne zmiany w kodzie źródłowym, które mają przygotować aplikację na modyfikacje, które nadejdą w przyszłości. Czego zatem możemy się spodziewać?

Google Pixel 2

Nowe zmiany w kodzie źródłowym wskazują na dostosowanie funkcji telefonowania poprzez Google Home. Nie ma w tym nic dziwnego, bo opcja ta była zapowiadana przez giganta już jakiś czas temu podczas konferencji I/O. Nic dziwnego zatem, że przygotowuje się na dodatkowe funkcje w aplikacji. Zmiany w kodzie nie wskazują jednak na to, jak dokładnie będzie działała ta opcja. Nie wiadomo zatem, czy będzie opcja odbierania połączeń przychodzących. Wiemy już, że na pewno będziemy mogli wykonać połączenie z pomocą komendy głosowej.

<string name=”assistant_settings_active_phone_service_category_title”>Linked phone services</string>
<string name=”assistant_phone_preference”>assistantPhone</string>

Wraz z nową opcją odnoszącą się do inteligentnego Home, dodana zostanie najprawdopodobniej funkcja rozkazu dla asystenta, by jednak przekierować odebraną wiadomość np. na telefon. Nie wiadomo jednak, jak ta funkcja miałaby działać. W kodzie pojawiła się bowiem jedynie jedna linia tekstu.

<string name=”opa_mult_devices_answer_on_phone”>Answer Here</string>

Google pomoże w odnajdowaniu kontaktów

Kod źródłowy zdradza również, że aplikacja będzie używać powiadomień, które otrzymujemy na danym urządzeniu, aby ułatwić odnalezienie kontaktów i wiadomości. Odbywa się to wyłącznie na tym urządzeniu i wyniki są widoczne tylko dla nas.

<string name=”notification_accessable_apps_category_title”>Notification access</string>

Nową wersję aplikacji można pobrać dołączając do programu beta bądź skorzystać z opcji pobrania pliku APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Warto wspomnieć, że pliki spoza Sklepu Play mogą być niebezpieczne, więc instalujecie je na własną odpowiedzialność. Przypomnijmy również, że ostatnio beta aplikacji wyszukiwarki na Androida ujawniła Google Assistant dla Chrome OS.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij