Udostępnij
Tweetnij

YouTube na iOS z zakładką Aktywność. Kod aplikacji na Androida ujawnia planowane funkcje

YouTube na iOS doczekał się nowej funkcji w postaci zakładki Aktywność, którą Google teraz wdraża dla wszystkich użytkowników. Tymczasem udostępniono także nową wersję aplikacji na urządzenia z systemem Android. W jej kodzie dostrzeżono wzmianki na temat nowych funkcji. W tym pojawia się coś o nazwie YouTube Reel.

YouTube na iOS doczekał się nowej funkcji w postaci zakładki Aktywność, którą Google teraz wdraża dla wszystkich użytkowników. Tymczasem udostępniono także nową wersję aplikacji na urządzenia z systemem Android. W jej kodzie dostrzeżono wzmianki na temat nowych funkcji. W tym pojawia się coś o nazwie YouTube Reel.

YouTube na iOS nowe komentarze

YouTube na iOS doczekał się dziś aktualizacji do wersji z numerkiem 12.20. Uaktualnienie wprowadza nową zakładkę Aktywność, aczkolwiek nie dla wszystkich będzie to nowość. Google testowało tę funkcję już od kilku tygodni i część osób już miało do niej dostęp wcześniej. Teraz powinna być dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem iOS.

YouTube na iOS aktywność

Aktywność w aplikacji YouTube podzielona jest na dwie części. Pierwszą z nich jest UDOSTĘPNIONE. Tutaj można znaleźć wykaz wszystkich udostępnionych znajomym filmów. Drugą jest karta POWIADOMIENIA. Tutaj można zobaczyć ostatnie powiadomienia z subskrybowanych kanałów. Można też nimi w wygodny sposób zarządzać.

YouTube na Androida ujawnia planowane funkcje

Google rozpoczęło też wdrażać nową wersję YouTube’a na urządzenia z system Android. Redakcja serwisu Android Police prześwietliła kod aplikacji z numerem 12.19 na zielonego robota, gdzie doszukano się wzmianek na temat nowych funkcji, które dopiero są planowane. Pojawia się m.in. tajemnicze YouTube Reel.

YouTube Reel, którego ikonkę widzicie poniżej, prawdopodobnie będzie miejscem, gdzie będzie można uploadować filmy. Sugeruje się, że funkcja znajdzie uznanie wśród youtuberów, którzy często umieszczają nowe filmy. Na dokładne szczegóły trzeba będzie jeszcze poczekać.

YouTube Reel

Kolejna nowość w aplikacji dotyczy czyszczenia listy ze wszystkimi filmami dodanymi do obejrzenia. Nie ukrywajmy, ale obecnie ich usuwanie nie jest wygodne. Z pomocą przyjdzie funkcja, która usunie wszystkie pozycje za jednym zamachem. Sugerują to poniższe wzmianki w kodzie.

<string name=”remove_watched_header_tooltip_text”>New! Easily remove all watched videos from this list.</string>

Taka funkcja jest już dostępna w YouTubie z poziomu przeglądarki. Jej wdrożenie do aplikacji z pewnością jest dobrym pomysłem. Oczywiście, jej działanie będzie takie same, jak w wersji web.

YouTube 12.19 na Androida zawiera tylko nowe funkcje w kodzie. Widocznych zmian w tej wersji nie widać. Google już wdraża tę wersję aplikacji poprzez Sklep Play, ale nie każdy musi ją jeszcze widzieć. Zawsze więc można sięgnąć po plik APK, który można pobrać tutaj. Oczywiście, mając na uwadze to, że aplikacje spoza Sklepu Play instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność. Biorąc jednak pod uwagę, że zmian widocznych gołym okiem nie ma, to z powodzeniem można poczekać na aktualizację automatyczną. Wersja na iOS z sekcją Aktywność jest już dostępna do pobrania z poziomu App Store.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij