Udostępnij
Tweetnij

Telefon Google 10.0 na Androida – co nowego?

Telefon Google 10.0 to najnowsza wersja aplikacji firmy z Mountain View, która już jest wdrażana poprzez Sklep Play na urządzenia z systemem Android. Uaktualniona aplikacja wnosi nową funkcję pozwalającą na wysyłanie wiadomości w przypadku nieudanego nawiązania połączenia. Poza tym kod Telefonu Google’a 10.0 ujawnia planowane nowości.

Telefon Google 10.0 to najnowsza wersja aplikacji firmy z Mountain View, która już jest wdrażana poprzez Sklep Play na urządzenia z systemem Android. Uaktualniona aplikacja wnosi nową funkcję pozwalającą na wysyłanie wiadomości w przypadku nieudanego nawiązania połączenia. Poza tym kod Telefonu Google’a 10.0 ujawnia planowane nowości.

Telefon Google 9.0 Android O

Telefon Google 10.0 jest już wdrażany na smartfony z Androidem. Aplikacja doczekała się funkcji, którą dostrzeżono już w kodzie wersji z numerkiem 9.0. Teraz opcja jest już dostępna, ale nie działa to na takiej zasadzie, jak wcześniej podejrzewano.

Telefon Google 10.0 wprowadza funkcję wysyłania specjalnych wiadomości. Pojawia się ona jednak tylko wtedy, gdy połączenie telefoniczne nie zostało poprawnie nawiązane. Przyda się więc w momencie bardzo słabego zasięgu z siecią komórkową lub podobnych sytuacjach. Jak to dokładnie działa? Jeśli połączenie nie zostanie nawiązane, to w dolnej części ekranu pojawi się opcja Napisz, dlaczego dzwoniłeś i obok niej jest przycisk DODAJ WIADOMOŚĆ. Jego dotknięcie spowoduje uruchomienie okna, gdzie można wysłać wiadomość. Można wybrać jedną z gotowych odpowiedzi lub też napisać własną. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

Telefon Google 10.0 Android

I to w zasadzie wszystko, co pojawiło się wśród funkcji, z których można już korzystać. Redakcja serwisu Android Police prześwietliła jednak kod aplikacji Telefon Google 10.0 i doszukała się w nim ciekawych wzmianek. Pierwsze z nich dotyczą dodawania wsparcia dla RCS, co firma z Mountain View robi także w aplikacji Wiadomości. Nowe zapiski w kodzie sugerują, że rozmowy mogą zawierać lokalizacje czy zdjęcia. Pojawiają się także informacje o załącznikach. Niestety, nie wiadomo, jakiego dokładnie typu będą to mogły być pliki. O tym przekonamy się z czasem. Inne wzmianki w kodzie sugerują, że pojawi się możliwość tworzenia kopii zapasowych wiadomości głosowych ze skrzynki.

Telefon Google 10.0 jest już wdrażany

Aplikacja jest już wdrażana na zgodne urządzenia i odbywa się to poprzez mechanizm aktualizacyjny Sklepu Play. Ja osobiście jeszcze jej nie widziałem i dlatego sięgnąłem po plik APK, który można pobrać stąd. Pamiętajcie jednak, że aplikacje z niezaufanych źródeł (a więc spoza Sklepu Play) instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność. Pamiętajmy też, że Telefon Google’a nie jest aplikacją dla wszystkich urządzeń z systemem Android. Jest ona zgodna ze smartfonami Pixel, Nexus oraz z linii Google Play Edition, które pracują pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow lub nowszego. Poszczególni producenci smartfonów implementują własne aplikacje do obsługi telefonu.

źródło: Android Police

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij