Udostępnij
Tweetnij

Google testuje nowy widżet wyszukiwarki. Można go dodać w Chrome Dev

Google testuje nowy widżet wyszukiwarki w Chromie na urządzenia z systemem Android. Można do niego uzyskać dostęp poprzez dodanie widżetu po instalacji poglądowej wersji Chrome 60. Ta obecnie znajduje się w kanale Dev. W ten sposób można rozpocząć szybkie wyszukiwanie w Chromie za pomocą jednego dotknięcia.

Google testuje nowy widżet wyszukiwarki w Chromie na urządzenia z systemem Android. Można do niego uzyskać dostęp poprzez dodanie widżetu po instalacji poglądowej wersji  Chrome 60. Ta obecnie znajduje się w kanale Dev. W ten sposób można rozpocząć szybkie wyszukiwanie w Chromie za pomocą jednego dotknięcia.

Widżet Google Chrome Dev

W systemie Android znajdziemy różne widżety wyszukiwania. Dla przykładu, ten z Pixel Launcher ma postać zwiniętej litery G. Jego dotknięcie powoduje rozwinięcie paska, gdzie następnie można dokonać wyszukania dowolnej frazy w aplikacji Google na Androida. Co jednak, jeśli chcecie przeprowadzać wyszukiwanie bezpośrednio w Chromie?

Google testuje nowy widżet wyszukiwania, który można dodać po instalacji przeglądarki Chrome 60. Ta obecnie znajduje się w kanale Dev, a więc rozwojowym i zostanie udostępniona dla wszystkich w wersji stabilnej dopiero latem. Co nie zmienia faktu, że Chrome Dev można pobrać ze Sklepu Play. Następnie trzeba udać się do widżetów i odnaleźć taki o nazwie Chrome Dev search 4×1. Potem trzeba go przeciągnąć na dowolne miejsce na ekranie i voila. Możecie to zobaczyć na poniższej animacji przygotowanej przez źródło informacji.

Widżet Google Chrome Dev

Nowy widżet ma napis Szukaj w Google. Pozwala też na przeprowadzenie wyszukiwania z użyciem głosu. Serwis źródłowy twierdzi, że to najszybszy sposób na uruchomienie wyszukiwania z poziomu ekranu domowego smartfona, ale czy tak rzeczywiście jest? O tym możecie przekonać się sami.

Zobacz także >> Sklep Play na Androida z nową ikoną

źródło: 9to5google

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij