Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje miesiąca na Androida [kwiecień 2017]

Kwiecień, który obdarował nas zarówno rozpoczynającym się latem, jak i powracającą zimą na szczęście już za nami, a co za tym idzie, nastał czas na najciekawsze aplikacje na system Android, które pojawiły się w tym miesiącu. A nowości wartych uwagi na pewno jest całkiem sporo i warto tu wspomnieć o Screen Stream Mirroring czy Pacifica.

Kwiecień, który obdarował nas zarówno rozpoczynającym się latem, jak i powracającą zimą na szczęście już za nami, a co za tym idzie, nastał czas na najciekawsze aplikacje na  system Android, które pojawiły się w tym miesiącu. A nowości wartych uwagi na pewno jest całkiem sporo i warto tu wspomnieć o Screen Stream Mirroring czy Pacifica.

Sklep Play Gpogle Android

1. Pacifica

pacifica

Pacifica jest to aplikacja służąca w wielkim skrócie do wyciszania się w stresujących lub depresyjnych sytuacjach. Program przy pomocy różnej maści propozycji ćwiczeń oddechowych oraz specjalnie dobranym dźwiękom ma wywołać u nas efekt uspokojenia się, dzięki czemu będziemy w stanie wrócić do spokojnego trybu pracy oraz codziennych obowiązków. Pacifica została doceniona przez BuzzFeed oraz Forbes, dzięki czemu mogę spokojnie postawić tezę, że warto wykorzystywać tego typu aplikacje na smartfonach z systemem Android.

2. Today Weather — Forecast

today weather

Today Weather — Forecast (Prognoza) – jak inne aplikacje tego typu – służy do wyświetlania na ekranie naszych urządzeń warunków pogodowych panujących za oknem. Błędem byłoby jednak nazwanie tego programu odtwórczego — różni się on od wszystkich pozostałych pogodynek tym, że stawiając na pozorny minimalizm, na pierwszy rzut oka nie prezentuje zbyt wielu informacji. Sytuacja zmienia się, kiedy wejdziemy w szczegółową prognozę, gdzie ilość prezentowanych informacji jest w stanie zawstydzić wszystkie programy, z jakich przyszło mi korzystać.

3. Real Notepad

real notepad

Real Notepad jest świetnym nawiązaniem do czasów wczesnych wersji Windowsa, gdzie z racji braku dostępu do Internetu i wielu aplikacji, aby zapisać jakieś treści, korzystało się z systemowego notatnika. Program ten przenosi na ekrany naszych telefonów oraz tabletów z systemem Androi notatnik żywcem wzięty z Windowsa 8 – przynajmniej pod względem funkcjonalności i interfejsu. Program w maksymalnym stopniu kopiuje zachowania pierwowzoru, dostarczając użytkownikowi nawet protezę eksploratora plików służącego specjalnie do zapisywania plików na naszym mobilnym komputerze. Program wspiera HTML oraz CSS, dzięki czemu może stać się ciekawą pozycją dla początkujących programistów.

4. Pixbars

pixbars

Pibars reprezentuje aplikacje stworzone z myślą  przede wszystkim o fanatykach personalizacji pulpitu swoich telefonów oraz tabletów. Aplikacja ta pozwala na modyfikacje panelu powiadomień, gdzie poza wyświetlaniem dodatkowego paska wyświetlającego poziom naładowania telefonu, ilość dostępnej pamięci lub zasięg, będziemy w stanie poddać delikatnej modyfikacji sam sposób wyświetlania się na nim ikon i powiadomień.

5. High box for Zooper

high box for zooper

Highbox for Zooper jest ciekawą paczką widżetów do popularnej aplikacji Zooper Widget Pro, którą to można wykorzystywać we wszystkich launcherach instalowanych na naszych smartfonach oraz tabletach. Motyw ten przynosi parę wariantów widżeta wyświetlającego datę, godzinę oraz pogodę i jeśli jesteście fanami personalizacji swoich urządzeń, zdecydowanie polecam wam tę pozycję.

6. Rounded Corner

Rounded corner

Rounded Corner jest aplikacją, która wnosi na urządzenia z systemem Android funkcję, którą od dłuższego czasu mogą cieszyć się posiadacze telefonów Xiaomi — choć w nieco innej formie. Jak dobrze wiemy, na rynku występuje kilka urządzeń z zaokrąglonymi krawędziami. Rounded Corners pozwala nie dość, że wprowadzić efekt obłości krawędzi na wzór oprogramowania Xiaomi, to do tego pozwala powiększyć wrażenie zakrzywienia ekranu w samym interfejsie naszych urządzeń.

7. Elegance UI

Elegance UI

Elegance UI jest potwierdzeniem tego, że Samsung stał się w dzisiejszych czasach wyznacznikiem elegancji panującej na ekranach telefonów i tabletów. Zestaw ikon Elegance UI jest solidną paczką dopracowanych ikon stworzonych z myślą przeniesienia odczucia korzystania z modelu Galaxy S8 na starsze urządzenia Samsunga oraz innych firm. Ciekawostką jest to, że paczka zawiera 400 najpopularniejszych ikon aplikacji oraz to, że niektóre z nich wspierają tryb dynamiczny — np. kalendarz, gdzie zmienia się dzień na jego kartce.

8. Cursor Control

Cursor Control

Cursor Control jest odpowiedzią na 3D Touch i możliwość bardzo łatwego nawigowania kursorem w iPhone’ach. Przy wykorzystaniu owego programu będziemy w stanie przesuwać kursorem za pomocy przycisków głośności, co powinno spodobać się przede wszystkim posiadaczom telefonów LG, w których to klawisze te znajdują się na pleckach urządzenia.

9. Wallzy

wallzy

Wallzy i jej wersja Pro to aplikacje dostarczające użytkownikowi urządzenia z systemem Android ciekawy zestaw tapet z różnych kategorii. Dodatkowo umożliwia edycję wybranych przez nas teł, czy to za sprawą dodawania efektów rozmycia, czy samego tekstu w różnych wariantach czcionek. Program występuje w wersji darmowej oraz płatnej – zdecydowanie warto dać im szansę, bo sam podział na wyselekcjonowane tapety wyglądające najlepiej pod danymi rodzajami wyświetlaczy to zaleta, którą ciężko zignorować.

10. Screen Stream Mirroring

screen stream mirroring

Screen Stream Mirroring jest programem służącym do strumieniowania mediów oraz obrazu z urządzeń mobilnych z systemem Android na komputery oraz wszelkiej maści odbiorniki typu Chromecast. Aplikacja wspiera płynne wyświetlanie obrazu na dwóch ekranach — urządzenia oraz dodatkowym, dzięki czemu jest to dobre rozwiązanie do wyświetlania różnej maści prezentacji — zarówno w pracy, jak i w domu oraz szkole.

Zobacz także >> Najlepsze gry mobilne – kwiecień 2017 [iOS/Android]

Poniżej obejrzysz film z najciekawszymi nowymi funkcjami, które ostatnio pojawiły się w aplikacji YouTube na urządzenia z systemami Android i iOS:

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij