Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google 9.51 beta – co nowego?

Mapy Google 9.51 beta to najnowsza, poglądowa wersja popularnej aplikacji, którą udostępniono do testów. W tej wersji programu pojawiają się nowe udoskonalenia, które docenią kierowcy. Są to nowe informacje o miejscach parkingowych. Mapy Google 9.51 beta zawierają też w kodzie wzmianki na temat funkcji, które dopiero są planowane.

Mapy Google 9.51 beta to najnowsza, poglądowa wersja popularnej aplikacji, którą udostępniono do testów. W tej wersji programu pojawiają się nowe udoskonalenia, które docenią kierowcy. Są to nowe informacje o miejscach parkingowych. Mapy Google 9.51 beta zawierają też w kodzie wzmianki na temat funkcji, które dopiero są planowane.

Mapy Google

Google cały czas rozwija aplikacje Mapy na urządzenia z systemem Android. Najnowsza odsłona tego programu oznaczona jest numerem 9.51. Na razie aplikacja znajduje się w fazie beta testów, ale już na dniach zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników Androida. Co wprowadzono w tej wersji map? Tego dowiecie się z lektury tego artykułu.

Mapy Google 9.51 beta z nowymi informacjami o parkingach

Mapy Google 9.51 wprowadzają kolejne udoskonalenia obejmujące informacje o miejscach parkingowych. Niedawno wprowadzono możliwość zachowywania miejsc parkingowych, a w wersji z numerkiem 9.51 pojawiają się nowe informacje. W przypadku wybranych lokalizacji (niestety, po kilku próbach nie znalazłem żadnej z Polski) pojawiają się informacje o tym, czy dany parking jest płatny czy darmowy. Niestety, informacje o cenach nie pojawiają się, ale może zostaną dodane z czasem. Tak stało się z informacjami o cenach paliw. Możecie to zobaczyć na poniższym zrzucie ekranowym.

Mapy Google 9.51 beta

Następnie mamy informacje o możliwościach zaparkowania. Tutaj posłużę się zrzutem ekranowym z serwisu źródłowego, bo po kilku próbach z różnymi parkingami z Polski takiej informacji nie udało mi się uzyskać. Widzimy, że w dolnej części ekranu pojawia się okrągła ikonka z literką P, a obok informacja o łatwości czy utrudnieniach w parkowaniu. To rozwinięcie już istniejącej funkcji, gdzie wcześniej wskaźnik pokazywał informację na trzy sposoby: łatwo, średnio i trudno.

Mapy Google 9.51 beta

Mapy Google 9.51 beta zawierają także wzmianki na temat planowanych funkcji. Dostrzegli je w kodzie aplikacji redaktorzy Android Police. Wśród nich pojawiają się informacje o możliwości zmiany w trasie celu na najbliższych parking, co może przydać się w różnych sytuacjach. Inną z planowanych nowości jest histogram dla ruchu drogowego.

Aplikację Mapy Google można testować po dołączeniu do oficjalnych beta testów aplikacji. Można to zrobić pod tym adresem. Pamiętajcie jednak, że to poglądowe wydanie aplikacji, a więc takie, które może powodować pewne błędy lub nieoczekiwanie kończyć działanie. Innym sposobem na przetestowanie nowych funkcji jest instalacja z pliku APK. Do pobrania stąd. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że aplikacje spoza oficjalnego źródła (czyli Sklepu Play) instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij