Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play 7.7 ujawnia planowane funkcje

Sklep Play 7.7 nie wprowadza góry nowości. Zmienił się za to kod źródłowy, który sugeruje kilka nadchodzących nowości. Należą do nich między innymi powiadomienia o niebezpiecznych aktualizacjach aplikacji, poprawiona widoczność skanera szkodliwego oprogramowania czy zmiany w systemie powiadomień.

Sklep Play 7.7 nie wprowadza góry nowości. Zmienił się za to kod źródłowy, który sugeruje kilka nadchodzących nowości. Należą do nich między innymi powiadomienia o niebezpiecznych aktualizacjach aplikacji, poprawiona widoczność skanera szkodliwego oprogramowania czy zmiany w systemie powiadomień.

Sklep Play 7.7 nie wprowadził wielu zmian. Na pewno nic, co zauważylibyśmy na pierwszy rzut oka. Pojawiło się jednak wiele zmian w kodzie źródłowym, które mogą sugerować, że wkrótce aplikacja doczeka się kilku dodatkowych modyfikacji. Zatem co nowego nas czeka?

Sklep Play

Na początek warto wspomnieć o ciekawej funkcji, którą będzie strzegła naszego bezpieczeństwa. Będą to powiadomienia, które zaczną się pojawiać za każdym razem, kiedy system wykryje próbę zainstalowania jakiegoś pliku spoza Sklepu Play. Dotyczy to głównie aktualizacji aplikacji. Będzie to zmniejszać prawdopodobieństwo ataków hakerskich na nasze urządzenia.

<string name=”speedbump_settings_description”>Notify when apps are updated by unknown sources</string>

Ostatnia aktualizacja Sklepu Play sugeruje poprawę widoczności funkcji skanera. Z kodu źródłowego wynika, że pojawi się więcej informacji na temat wyników wyszukiwania skanera, a także jego aktualnego stanu. Pojawią się także wiadomości informujące o niebezpieczeństwie ze strony hakerów.

<string name=”myapps_security_scanning”>Verify Apps is scanning…</string>

Sklep Play z powiadomieniami?

Kod źródłowy sugeruje również, że pojawią się zmiany w systemie powiadomień. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jakie dokładnie będą to modyfikacje, jednak możliwe, iż będą to powiadomienia odnośnie aktualizacji aplikacji czy może powiadomienia o dostępności danej aplikacji czy gry, jeśli wcześniej się zarejestrowaliśmy i poprosiliśmy o kontakt w razie dostępności.

<meta-data android:name=”android.support.PARENT_ACTIVITY” android:value=”com.google.android.finsky.activities.SettingsActivity” />
</activity>

Nie wiadomo, czy wszystkie wspomniane nowości trafią do ostatecznej wersji aplikacji Sklep Play. Wersja 7.7 jest już wdrażana. Jeśli jej jeszcze nie macie, możecie skorzystać z pliku APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Instalowanie plików spoza oficjalnych źródeł Google nie jest bezpieczne, więc robicie to na własną odpowiedzialność. Przypomnijmy również, że ostatnio Sklep Play doczekał się między innymi nowego działu dla gier niezależnych czy odświeżonej zakładki Moje aplikacje i gry.

 Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij