Udostępnij
Tweetnij

Google na iOS z integracją z Gboard i opcją Zyskujące popularność

Google ponownie wprowadziło nowości do swojej aplikacji w wersji na urządzenia mobilne z iOS. Tym razem posiadacze urządzeń Apple mogą spodziewać się integracji aplikacji z klawiaturą Gboard, nowymi funkcjami dla 3D Touch, a także widżetu Zyskujące popularność w Google. Nowa wersja jest już dostępna.

Google ponownie wprowadziło nowości do swojej aplikacji w wersji na urządzenia mobilne z iOS. Tym razem posiadacze urządzeń Apple mogą spodziewać się integracji aplikacji z klawiaturą Gboard, nowymi funkcjami dla 3D Touch, a także widżetu Zyskujące popularność w Google. Nowa wersja jest już dostępna.

Google postanowiło dodatkowo udoskonalić swoja aplikację. Klawiatura doczekała się nowej aktualizacji, która wprowadza kilka ciekawych nowości do wersji na iOS. Na uwagę zasługuje przede wszystkim dodanie klawiatury Gboard oraz wyświetlanie najczęściej wybieranych wyników w ostatnim czasie w aplikacji.

Google iOS

Do tej pory użytkownicy, którzy mieli ochotę korzystać z Gboard wyszukując wyników poprzez aplikację musieli pobierać klawiaturę oddzielnie. Teraz jest ona częścią aplikacji. Można z niej korzystać bez konieczności pobierania osobnego pliku. Oczywiście, tyczy się to jedynie Google. Aby móc korzystać z klawiatury należy ustawić taką opcję w opcjach aplikacji.

Bardzo ciekawą zmianą jest również opcja Zyskujące popularność w Google. Umożliwia ona wyświetlanie najpopularniejszych wpisywanych w danym dniu fraz czy słów. Opcję można przypiąć do ekranu głównego. Aby go włączyć należy skorzystać z opcji 3D Touch na ikonie aplikacji lub przejść w prawo na ekranie głównym. Wtedy pojawi się lista widżetów, które przypięliśmy do naszego ekranu głównego. Następnie należy wcisnąć opcję Edytuj znajdującą się na dole ekranu i na koniec dodać Zyskujące popularność w Google.

google ios

Google z nowymi funkcjami dla 3D Touch

Poza tym wprowadzono także inne opcje dla 3D Touch. Teraz użytkownik może mocniej przycisnąć w wynikach wyszukiwania lub bezpośrednio na stronie internetowej, by dowiedzieć się więcej. Prócz tego wprowadzono szybka możliwość otwarcia nowej karty. Wystarczy, że wciśniemy ikonę G znajdującą się na dole ekranu. Można także użyć 3D Touch na wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce czy w Mapie, by wyświetlić zawartość wpisywaną przed otwarciem tej karty.

google ios

Przypomnijmy, że aplikacja w wersji na iOS jest wciąż aktualizowana. Ostatnio wprowadzono do niej między innymi lepsze wsparcie dla iOS 10 oraz tryb incognito. Aplikację możecie pobrać korzystając z poniższego przycisku.

Źródło: MacRumors

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij