Udostępnij
Tweetnij

Tłumacz Google z udoskonalonym tłumaczeniem języka polskiego

Google Translate, czyli Tłumacz Google doczekał się znacznie lepszego tłumaczenia z języka polskiego na język angielski, czym polski oddział firmy pochwalił się dziś na własnym blogu. Dokładniejsze i bardziej zrozumiałe tłumaczenia na język angielski udało się uzyskać za sprawą implementacji nowoczesnych sieci neuronowych.

Google Translate, czyli Tłumacz Google doczekał się znacznie lepszego tłumaczenia z języka polskiego na język angielski, czym polski oddział firmy pochwalił się dziś na własnym blogu. Dokładniejsze i bardziej zrozumiałe tłumaczenia na język angielski udało się uzyskać za sprawą implementacji nowoczesnych sieci neuronowych.

Google Translate Tłumacz Google

Google pochwaliło się dziś na własnym polskim blogu o udoskonaleniach, które udało się wprowadzić w tłumaczeniach z języka polskiego na język angielski. Teraz powinny one być dokładniejsze i bardziej zrozumiałe. Jak tego dokonano? Zasługa lepszych tłumaczeń tkwi w implementacji technologii nowoczesnych sieci neuronowych, gdzie wykorzystywane jest tłumaczenie maszynowe. Jaki to daje efekt? Całkiem dobry. Na bardzo dobre ocenia się około 72% zdań tłumaczonych z języka polskiego na angielski. Poprzednia technologia zapewniała ocenę bardzo dobrą tylko w przypadku około 55% tłumaczeń. W przypadku tłumaczenia z języka angielskiego na bardzo dobre oceniane jest 48%. Wcześniej było to tylko 18%.

Zobacz także >> Mapy Google – najlepsze nowe funkcje i triki dodane w ostatnim czasie

Udoskonalenia wdrażane są w aplikacji mobilnej Google Translate na urządzenia z systemami Android oraz iOS, jak i na stronie usługi oraz w popularnej wyszukiwarce. Firma z Mountain View zapewnia jednak, że pojawią się także w tłumaczeniach w przeglądarce Chrome. Ma to nastąpić z czasem. Poniżej GIF obrazujący zmiany (jeśli go nie widzicie, to po prostu kliknijcie/dotknijcie biały obszar poniżej).

źródło: GooglePolska

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij