Instagram powiadomi cię, gdy ktoś zrobi zrzut ekranowy tymczasowej wiadomości

Dritone, 2016-11-29 08:40
0

Instagram cały czas stara się kopiować rozwiązania znane z aplikacji Snapchat. Kolejnym zapożyczeniem są powiadomienia o zrzutach ekranowych, które wykonał ktoś przy przeglądaniu prywatnej wiadomości mającej za jakiś czas wygasnąć. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że w ten sposób i tak nie umożliwi się komuś wykonywanie takiej czynności.

Instagram Tablety.pl

Snapchat ma funkcję, która informuje o zrobieniu przez kogoś zrzutu ekranowego w aplikacji. Instagram niedawno też wprowadził w Direct Messages opcję, która pozwala wysyłać tymczasowe wiadomości prywatne, które po czasie znikną. Oczywiście, odbiorców często będzie kusić zachowanie jej na dłużej. I można to zrobić poprzez wykonanie zrzutu ekranowego ekranu. Jeśli ktoś to zrobi, to Instagram was o tym powiadomi.

Przykład takiego powiadomienia widzicie poniżej. Jest to typowy dymek z iOS, gdzie widać też informację o użytkowniku, który zrobił screenshot. Co prawda, w ten sposób nie sprawicie, że ta osoba przestanie to robić, ale będziecie świadomi tego za każdym razem.

Na razie nie ma pewności, dla ilu użytkowników aplikacji Instagram jest dostępna ta funkcja. Możliwe, że tylko dla wybranych osób i rollout dla wszystkich rozpocznie się później. Oczywiście, wyżej omówione powiadomienia dotyczą wyłącznie funkcji Direct.

Obejrzy także film: iOS 10.2 – co nowego w nadchodzącej aktualizacji?

źródło: thenextweb

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.