Udostępnij
Tweetnij

Facebook pracuje nad nową sztuczną inteligencją

Facebook planuje rozwój sztucznej inteligencji. Dzięki Caffe2go już wkrótce użytkownicy będą mogli wykorzystać filtry do wideo na żywo podobnie jak w aplikacji Prisma.

Facebook planuje rozwój sztucznej inteligencji. Dzięki Caffe2go już wkrótce użytkownicy będą mogli wykorzystać filtry do wideo na żywo podobnie jak w aplikacji Prisma.

Facebook ai

Facebook zapowiedział kolejne prace nad technologią sztucznej inteligencji. W tym celu podczas konferencji prasowej w Lizbonie serwis zaprezentował nowe AI, które będzie pozwalało na wybranie zastosowanego filtra podczas kręcenia wideo na żywo. Nowość ma wejść na smartfony z iOS i Androidem już wkrótce.

Technologia Caffe2go zaprezentowana była trzy miesiące temu i, jak już wspominaliśmy, pozwalała na transmisję wideo w wybranym przez nas stylu graficznym, który przypominałby styl malarski. Innymi słowy – przypominało to nakładanie filtrów na obraz jak w przypadku aplikacji Prisma w czasie rzeczywistym. Technologia na tamten dzień nie była jeszcze na tyle gotowa, by Facebook mógł udostępnić ją użytkownikom, jednak ostatecznie w końcu ekipa Zuckerberga chce przetestować nowości w kilku wybranych przez siebie krajach.

Caffe2go to specjalna technologia wydana przez Facebooka, która reprezentuje nowy typ AI nazwany głębokim uczeniem. Pozwala on na tworzenie sieci neuronowych, dzięki czemu sztuczna inteligencja uczy się rozpoznawać głos, obiekty czy naturalny język, czyli uczyły się, jak reagować na świat w sposób bardziej naturalny.

Facebook pracuje nad udoskonaleniem technologii VR

Facebook ma zamiar dodatkowo udoskonalać nowe AI w ramach łączności oraz wirtualnej rzeczywistości. Ekipa Zuckerberga zapowiedziała, że w przypadku VR będzie to animacja ruchu warg awatarów, która będzie zsynchronizowana ze słowami. W przypadku łączności Facebook chce otrzymać maksymalny dostęp do jak największej liczby użytkowników i w tym celu rozmieścić i zapewnić efektywne działanie systemom sieci.

Źródło: VentureBeat

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij