Udostępnij
Tweetnij

iOS 10.1 beta ostrzega przed 32-bitowymi aplikacjami

W iOS 10.1 beta Apple zaczęło wyświetlać komunikaty ostrzegawcze w przypadku 32-bitowych aplikacji. Te rzekomo mogą zwalniać iUrządzenia.

W iOS 10.1 beta Apple zaczęło wyświetlać komunikaty ostrzegawcze w przypadku 32-bitowych aplikacji. Te rzekomo mogą zwalniać iUrządzenia.

Apple już w lutym 2015 roku nakazało deweloperom tworzenie wyłącznie 64-bitowych aplikacji, które zgłaszane są do App Store. Co nie zmienia faktu, że w sklepie znajduje się nadal wiele starszych programów i gier, które nie zostały uaktualnione. Firma z Cupertino w becie systemu iOS 10.1 zaczęła ostrzegać przed takimi aplikacjami.

iOS 10.1 beta 2

iOS 10.1 beta wyświetla komunikaty, jak ten widoczny poniżej. Widzimy informację o tym, że aplikacja może zwalniać pracę iPhone’a, a deweloper musi ją uaktualnić. Oczywiście, nie przeszkadza to w uruchomieniu takiego programu. Podobne komunikaty wyświetlały się w wersji beta iOS 10, ale w finalnej wersji systemu nie zostały wprowadzone. Poniżej starszy komunikat. Teraz deweloper po prostu musi wprowadzić aktualizację.

Jak dobrze pamiętamy, Apple w zeszłym miesiącu rozpoczęło czystki w App Store. Deweloperzy przestarzałych aplikacji proszeni są o dokonanie aktualizacji. W przeciwnym wypadku programy będą usuwane ze sklepu.

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij