Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp wkrótce z integracją z Siri

Apple otworzyło Siri w trakcie konferencji WWDC 2016 i wygląda na to, że WhatsApp będzie jedną z pierwszych aplikacji na iOS 10, która wykorzysta taką możliwość.

Apple otworzyło Siri w trakcie konferencji WWDC 2016 i wygląda na to, że WhatsApp będzie jedną z pierwszych aplikacji na iOS 10, która wykorzysta nowe możliwości.

WhatsApp

Jeszcze do czerwca tego roku Siri była zamknięta dla deweloperów trzecich. To uległo zmienia w trakcie keynote otwierającego konferencję WWDC 2016, w trakcie którego zapowiedziano otworzenie asystentki z iOS dla wszystkich deweloperów aplikacji.

Twórcy WhatsApp zamierzają skorzystać z dostępu do nowych API i zintegrują Siri we własnym komunikatorze. Na poniższym screenie widzimy, że asystentka z iOS zapewni dostęp do wysyłania nowych i czytania przychodzących wiadomości, jak i da możliwość wykonywania połączeń audio.

WhatsApp Siri iOS

Kiedy to nastąpi? Dopiero po tym, jak aktualizacja WhatsApp z nowymi funkcjami pojawi się w App Store, a to najpewniej nastąpi dopiero po premierze systemu iOS 10 dla wszystkich. Spodziewamy się, że aktualizacja zostanie udostępniona publicznie 14 września, a więc tydzień po specjalnej konferencji Apple’a, gdzie ma odbyć się pokaz nowych iPhone’ów. WhatsApp na smartfony z systemem iOS ma też niedługo zapewnić wsparcie dla wideo połączeń oraz GIF-ów.

Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na aktualizację w App Store.

źródło: phoneradar

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij