Udostępnij
Tweetnij

Facebook kopiuje aplikację Snapchat

Facebook dwa razy próbował przejąć firmę stojącą za popularną aplikacją Snapchat. Teraz postanowił po prostu skopiować jej opcje.

Facebook dwa razy próbował przejąć firmę stojącą za popularną aplikacją Snapchat. Teraz postanowił po prostu skopiować jej opcje.

Snapchat dwa razy odrzucił propozycję Zuckerberga i jego ekipy odnośnie zakupu firmy stojącej za jedną z najpopularniejszej wśród młodych ludzi aplikacji ostatnich miesięcy. Pierwszy raz nie przyjął miliarda dolarów, za drugim razem odrzucił propozycję 3 mld dolarów. Facebook jednak nie zrezygnował z realizacji planów odnośnie „snapchatowych” funkcji w tym serwisie i postanowił po prostu je… skopiować.

facebook snapchat

Użytkownicy z Brazylii oraz Kanady otrzymali nową funkcję w serwisie Facebook, która pozwala na dzielenie się zdjęciami czy krótkimi filmami. Podczas ich udostępniania użytkownik może dodać filtry czy naklejki, podobnie jak jest to możliwe w aplikacji Snapchat. Następnie aplikacja pozwala na udostępnienie tak powstałych materiałów na swoim profilu.

Chwilowo nie są to posty tymczasowe, ale bardzo możliwym jest, że Facebook skorzysta i z tej możliwości i wprowadzi treści dostępne dla innych użytkowników tylko przez określony czas. W becie aplikacji Messenger na Androida dostępna jest już funkcja  „znikających” wiadomości. Być może ekipa Zuckerberga przygotowuje zatem dwie opcje z informacjami z określoną datą ważności – posty oraz wiadomości.

Aktualnie wspomniana funkcja dostępna jest jedynie w Kanadzie oraz Brazylii. Niewykluczone jednak, że wkrótce trafi również do innych krajów.

Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij