Udostępnij
Tweetnij

Netflix jeszcze w tym roku umożliwi oglądanie wideo offline

Netflix nie umożliwia obecnie zapisywania filmów w celu późniejszego obejrzenia w trybie offline. To ma jednak się zmienić. Jeszcze przed końcem tego roku.

Netflix nie umożliwia obecnie zapisywania filmów w celu późniejszego obejrzenia w trybie offline. To ma jednak się zmienić. Jeszcze przed końcem tego roku.

LightReading raportuje, że Netflix zamierza pójść w ślady konkurencji, jak Amazon czy Comcast i również przygotowuje tryb do oglądania wideo w trybie offline. Informację przekazał Dan Taitz, COO firmy Penthera, który bazuje na informacjach krążących w środowisku branżowym.

Netflix

Taitz twierdzi, że możliwość oglądania wideo w trybie offline pojawi się w Netfliksie jeszcze przed końcem tego roku, ale dokładna data wprowadzenia funkcji nie jest znana. Takie plotki krążą już od dawna, ale podobno dopiero teraz Netflix zdecydował się rzeczywiście na wprowadzenie funkcji do aplikacji. Gdy to nastąpi, to użytkownicy będą mogli zapisywać materiały w pamięci urządzenia, a następnie uruchomią je bez nawiązywania połączenia z internetem.

Takie rozwiązanie planowane jest w szczególności z myślą o rynkach, gdzie internet w terenie jest wolny. Nie zmienia to jednak faktu, że funkcja powinna być dostępna globalnie, a nie tylko w wybranych państwach.

źródło: light reading

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij