Udostępnij
Tweetnij

Spotify ma już 100 mln użytkowników

Stało się. Spotiy pochwaliło się dziś, że ma już 100 mln aktywnych użytkowników. Niestety, tylko 30% z nich ma dostęp do Spotify Premium. Pozostali korzystają z usługi za darmo z reklamami.

Stało się. Spotiy pochwaliło się dziś, że ma już 100 mln aktywnych użytkowników. Niestety, tylko 30% z nich ma dostęp do Spotify Premium. Pozostali korzystają z usługi za darmo z reklamami.

Spotify niedawno przekazało, że jest na dobrej drodze do przekroczenia bariery 100 mln aktywnych użytkowników. I stało się. Dziś potwierdzono, że popularna usługa muzyczna ma już 100 mln aktywnych kont. Większość osób, bo 70% użytkowników usługi, słucha muzyki za darmo, a więc w wersji z reklamami. Tak więc baza użytkowników Spotify Premium niespecjalnie zmieniła się od marca, gdy ogłoszono 30 mln płatnych subskrybentów.

Spotify

Miesięcznie Spotify przybywa około 1,8 mln użytkowników i warto dodać, że największy boom usługa przeżywa od roku. Niespełna rok temu uruchomiono Apple Music i właśnie ta konkurencyjna usługa zwróciła oczy wielu osób na Spotify, co zresztą potwierdzili jakiś czas temu przedstawiciele szwedzkiej firmy. Dla porównania, Apple Music ma obecnie około 15 mln użytkowników, ale w tej usłudze nie można słuchać muzyki za darmo (tylko w trakcie 90-dniowego okresu próbnego).

Warto dodać, ze rok temu w czerwcu 2015 roku Spotify miało 75 mln użytkowników, z czego 20 mln płatnych subskrybentów. Obecnie dostęp do Spotify Premium można uzyskać w cenie zaledwie 0,99 złotych/3 miesiące, ale ta promocja niedługo dobiegnie końca.

źródło: thetelegraph

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij