Udostępnij
Tweetnij

Apple usuwa z App Store aplikację informującą o bezpieczeństwie

Kilka dni temu haker I0n1c udostępnił w App Store aplikację System and Security Info badającą bezpieczeństwo w urządzeniach mobilnych z iOS. Apple jednak ją zablokowało i usunęło ze sklepu.

Kilka dni temu haker I0n1c udostępnił w App Store aplikację System and Security Info badającą bezpieczeństwo w urządzeniach mobilnych z iOS. Apple jednak ją zablokowało i usunęło ze sklepu.

System and Security Info to aplikacja, która pokazuje informacje na temat działających procesów w naszym urządzeniu. Na liście znajduje się chociażby użycie dysku czy pamięci RAM. Prócz tego umożliwia ona badanie, czy nasz sprzęt nie jest kontrolowany przez inne osoby. Innymi słowy – czy ktoś w smartfona nie ingerował i nie monitoruje naszej aktywności. Aplikacja trafiła do App Store kilka dni temu. Haker Stefan Esser, znany bardziej pod nickiem I0n1c, jest twórcą System and Security Info. Twierdzi on, że stworzył aplikację, by jej użytkownicy byli świadomi bezpieczeństwa, ale również mieli świadomość zagrożenia ze strony szkodliwego oprogramowania. Apple jednak po kilku dniach zbanowało aplikację.

system and security info

Powód? Aplikacja nie przeszła czwartego etapu procesu weryfikacji i ostatecznie została usunięta. W mailu, jaki Esser dostał od Apple można przeczytać, że wykrywanie słabych punktów czy problemów w smartfonie użytkownika nie jest dozwolone i może prowadzić do potencjalnie nieprawdziwych i mylących informacji na temat działania i funkcjonalności iOS, co w późniejszym czasie może dezorientować użytkownika. Jak stwierdził Esser, Apple nie chce pokazać tym samym, że ich system może nie być idealny. Gigant z Cupertino chwilowo nie komentuje sprawy.

Źródło: TheNextWeb

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij