Udostępnij
Tweetnij

Google może udostępnić własną klawiaturę dla urządzeń z iOS

Jeśli wierzyć plotkom, to Google przygotowuje nową klawiaturę, ale nie na urządzenia z Androidem, a dla iPhone’ów.

Jeśli wierzyć plotkom, to Google przygotowuje nową klawiaturę, ale nie na urządzenia z Androidem, a dla iPhone’ów.

The Verge raportuje, że Google jest w trakcie przygotowywanie własnej klawiatury dla iPhone’ów. Aplikacja ma mieć przycisk wyszukiwarki i dla GIF-ów oraz pozwoli na pisanie z użyciem gestów. Nie wiadomo jednak, kiedy firma z Mountain View zdecyduje się (o ile w ogóle) wprowadzić własną klawiaturę do App Store. Podobno pracownicy Google’a testują ją na własnych urządzeniach już od miesięcy.

Powstaje też pytanie: czy Apple pozwoli Google wprowadzić do sklepu taką aplikację? Raczej tak, bo w App Store jest już wiele zewnętrznych klawiatur dla iOS od momentu, gdy Apple zezwoliło na ich dodawanie we własnym systemie.

unnamed.0

Pamiętajmy również, że własną klawiaturę dla iPhone’ów przygotowuje też Microsoft. Niestety, w tym przypadku również nie wiadomo, kiedy finalna aplikacja znajdzie się w App Store. Warto dodać, że Apple wprowadziło wsparcie dla zewnętrznych klawiatur we własnym systemie dla iGadżetów wraz z uaktualnieniem do iOS 8. Wcześniej ich obsługa nie była oferowana.

źródło: the verge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij