Udostępnij
Tweetnij

Plotka: Hangouts niedługo bez opcji wysyłania SMS-ów i MMS-ów

Zaufane źródło serwisu Phandroid donosi, że Google ma zamiar usunąć z aplikacji możliwość wysyłania i odbierania wiadomości SMS i MMS.

Hangouts

Zaufane źródło serwisu Phandroid donosi, że Google ma zamiar usunąć z aplikacji możliwość wysyłania i odbierania wiadomości SMS i MMS.

Hangouts na bieżąco jest aktualizowane przez firmę Google. Nie zmienia to jednak faktu, że aplikacja wciąż boryka się z niektórymi problemami. W 2013 roku kalifornijski gigant postanowił wprowadzić do Hangouts możliwość wysyłania SMS-ów i MMS-ów. Niestety, i tutaj Google musiało zmierzyć się z mnóstwem problemów. Opcja była bardzo nieprzejrzysta, często wysyłanie MMS-ów nie działało poprawnie, a wiadomości były dostarczane do innych użytkowników ze sporym opóźnieniem. Z drugiej jednak strony większość z problemów została już przez Google naprawiona. Nie zmienia to faktu, że tajemnicze źródło, na które powołuje się serwis Phandroid twierdzi, iż niedługo funkcja odbierania i wysyłania SMS-ów oraz MMS-ów będzie z aplikacji usunięta.

Przyczyn takiego stanu rzeczy jednak nie podano. Bardzo możliwe, że funkcja ta sprawia firmie zbyt wiele problemów lub jej naprawa i rozwijanie zajmują zbyt dużo cennego czasu. Nie wiadomo również, kiedy opcja wysyłania SMS-ów i MMS-ów zostanie z aplikacji usunięta. Informator potwierdza jednak, że użytkownicy Google Voice i Project Fi nie mają się czego obawiać. W tym przypadku możliwość wysyłania wiadomości z pomocą Hangouts będzie nadal działała. Różnicę odczują jedynie ci, którzy używają Hangouts jako alternatywnego sposobu na wysyłanie innym użytkowników SMS-ów i MMS-ów.

Jaką alternatywę dla wspomnianej opcji znalazło Google? Według Phandroid kalifornijski gigant będzie odsyłał użytkowników do aplikacji Messenger. Zostaje też wiele innych opcji, takich jak przykładowo Textra czy Chomp SMS.

Źródło: Phanhdroid

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij