Udostępnij
Tweetnij

Muzyka Google Play rusza z planem rodzinnym

Już w tym tygodniu użytkownicy Androida będą mogli zapisywać się do planu rodzinnego w usłudze Muzyka Google Play. Koszt pakietu dla sześciu osób to $14,99.

Muzyka Google Play

Już w tym tygodniu użytkownicy Androida będą mogli zapisywać się do planu rodzinnego w usłudze Muzyka Google Play. Koszt pakietu dla sześciu osób to $14,99.

Dwa miesiące temu Google zapowiadało plan rodzinny dla usługi Muzyka Google Play. Plan ten zakłada jeden stały abonament, dzięki któremu z usługi może korzystać jednocześnie sześć osób. Będą one miały w ten sposób dostęp do sześciu indywidualnych profilów, zarządzania własnymi playlistami, bibliotekami oraz rekomendacjami. Do tej pory nie wiadomo było, kiedy dokładnie plan rodzinny będzie dostępny dla użytkowników. Teraz Google poinformowało, że użytkownicy urządzeń mobilnych z Androidem będą mogli zapisywać się do planu jeszcze w tym tygodniu. Chwilowo opcję taką otrzymają jedynie mieszkańcy sześciu krajów – Niemiec, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii i Francji.

Użytkownicy urządzeń z iOS, na których Muzyka Google Play również jest dostępna, nie będą mieli możliwości zapisywania się do planu z własnych smartfonów i tabletów, choć w rzeczywistości będzie on działał również z urządzeniami Apple’a. Tłumacząc nieco jaśniej – zapisy będą możliwe jedynie poprzez urządzenie z Androidem, ale muzyki z aplikacji będziemy mogli słuchać również na sprzętach z iOS oraz poprzez stronę internetową.

Ile będzie kosztować plan rodzinny? Łącznie 14,99 dolara (około 59 zł), czyli w zasadzie tyle samo, co ta sama usługa w Apple Music. W Spotify natomiast za 5-osobową grupę użytkowników musimy zapłacić 59,99 zł. Przypomnijmy również, że ostatnio Spotify postanowiło udostępnić nową promocję, w ramach której za pierwsze trzy miesiące korzystania z usługi zapłacimy łącznie 2,97 zł w przypadku indywidualnych kont. Przypomnijmy też, że w Apple Music trzy pierwsze miesiące są darmowe.

Źródło: Google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij