Udostępnij
Tweetnij

Użytkownicy iOS w USA trzy razy częściej korzystają z Apple Maps niż z Map Google

Z badań wynika, że użytkownicy Apple Maps każdego tygodnia logują się w usłudze ponad 5 miliardów razy.

Apple Maps

Z badań wynika, że użytkownicy Apple Maps w USA każdego tygodnia logują się w usłudze ponad 5 miliardów razy.

Według specjalnego raportu Associated Press, użytkownicy urządzeń mobilnych z iOS w USA w ciągu każdego tygodnia ponad 5 miliardów razy logują się w Apple Maps. To trzy razy więcej użytkowników niż w przypadku „wiodącego na rynku rywala”, którego nazwy oficjalnie nie podano, choć wszyscy i tak wiedzą, że są nim Mapy Google na iOS. Wynik taki osiągnięto przede wszystkim dzięki zatwardziałej walce z błędami, które pojawiły się w mapach po starcie usługi w 2012 roku. Na świetny wynik Apple Maps miały również wpływ aplikacje takie jak Yelp czy Starbucks, które pokazują z pomocą map umiejscowienie przykładowo restauracji czy sklepów.

Nieprawidłowości te nie były tajemnicą. Często zdarzało się, że mapy kierowały w złą stronę, były niedokładne i przedstawiały błędne dane. Niedługo po wydaniu map Apple’a prezes firmy, Tim Cook, przeprosił za wszystkie niedogodności w oficjalnym liście do użytkowników. Nad Apple Maps zaczęto solidnie pracować i teraz widać tego efekty. Jak mówi wiceprezes ds. marketingu w Apple, Greg Joswiak, pracownicy bardzo szybko nauczyli się na swoich błędach i poznali rynek map bardzo szybko.

Nie oznacza to jednak, że aplikacja Apple Maps prowadzi w całym rankingu. Na szczycie popularności wciąż pozostają wspomniane wcześniej Mapy Google. Według badań rynku w październiku tego roku Mapy miały dwa razy więcej unikalnych użytkowników niż Apple Maps. Główną przyczyną z pewnością jest to, że aplikacja Google wpierana jest zarówno na iOS, jak i Androidzie, a Apple Maps skierowane jest raczej do odbiorców urządzeń firmy z Cupertino.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij