Udostępnij
Tweetnij

Microsoft udostępnia Cortanę na iOS w ręce wybranych testerów

Microsoft udostępnił poglądową wersję asystenta Cortana na iOS dla wybranych użytkowników. Testy są zamknięte i odbywają się z użyciem TestFlight.

Microsoft udostępnił poglądową wersję asystenta Cortana na iOS dla wybranych użytkowników. Testy są zamknięte i odbywają się z użyciem TestFlight.

Niedawno gigant z Redmond udostępnił specjalny formularz, który umożliwiał zgłoszenie chęci udziału w beta testach Cortany na iOS. Teraz przyszła pora na uruchomienie testów. Pierwsi szczęśliwcy już otrzymali dostęp do bety Cortany na iOS poprzez TestFlight. Niestety, do programu pilotażowego nie załapie się zbyt wiele osób, gdyż TestFlight umożliwia dostęp do jednej aplikacji maksymalnie 2 tysiącom testerów.

Cortana na iOS oferuje podobne funkcje, co w przypadku wariantu na Androida. Asystent pozwala na tworzenie przypomnień oraz organizowanie wydarzeń. Niestety, brak mu jednej kluczowej funkcji i jest nią uruchamianie z użyciem polecenia „Hey Cortana”, które w wersji na Androida także pojawiło się niedawno. Cortana na iOS nie pozwala również na tworzenie przypomnień bazujących na ludziach oraz dodawać czy edytować miejsc.

Na razie jeszcze nie wiemy, kiedy Microsoft zamierza udostępnić finalne wydanie Cortany na iOS w sklepie App Store. Pewnie nie nastąpi to przed końcem tego roku.

źródło: techcrunch

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij