Udostępnij
Tweetnij

Facebook niedługo pomoże nam zapomnieć o byłym partnerze

Nowe opcje na Facebooku pozwalają na szybsze ustawienie związku z naszym byłym bez konieczności szukania tych opcji w ustawieniach.

Nowe opcje na Facebooku pozwalają na szybsze ustawienie związku z naszym byłym bez konieczności szukania tych opcji w ustawieniach.

Związki mają to do siebie, że często się kończą. Najczęściej wtedy, w złości lub przyjaznych stosunkach, żegnamy się ze swoim byłym partnerem lub byłą partnerką, pakujemy swoje rzeczy, wyjeżdżamy na kilka tygodni do Tajlandii albo do mamy (zależnie od warunków finansowych) i koniecznie… zmieniamy status na Facebooku. Co jednak zrobić, kiedy zakończyliśmy związek, nie chcemy widzieć już byłego/byłej, ale nie chcemy również kończyć znajomości na Facebooku? Do tej pory, by zablokować niektóre posty byłego partnera trzeba było zmienić ustawienia. Teraz ekipa Zuckerberga ułatwi nam rozstanie.

Facebook testuje właśnie nowe opcje, dzięki którym łatwiej będziemy mogli poradzić sobie z zakończeniem związku na Facebooku. Jeśli zmienimy status z „W związku” na „Wolny”, serwis zaproponuje nam kilka rożnych opcji blokujących niektóre posty naszego ekspartnera. Na początek Facebook zaproponuje opcję, by posty naszego byłego nie wyświetlały się na Facebooku, jeśli nie odwiedzimy jego profilu. Jego imię nie będzie wyskakiwało w wynikach, kiedy będziemy oznaczali zdjęcia. Będziemy mogli również ukryć swoje posty przed byłym partnerem. Nie musimy też usuwać zdjęć i postów, na których jesteśmy oznaczeni ze swoim byłym. Serwis zaproponuje nam, by zmienić ustawienia wyświetlania takich postów i zdjęć. Możemy zatem od razu określić, czy chcemy by nasze imię i nazwisko nadal było oznaczone przy takim poście czy jednak usunąć je ze wszystkich wpisów. Możemy również użyć ustawień niestandardowych i określić, przy których postach będziemy nadal oznaczeni, a przy których nie.

Niestety, jeśli chcecie skorzystać z tych opcji, musicie się jeszcze wstrzymać z zerwaniem. Funkcje te są dopiero testowane na użytkownikach w USA i mają być wprowadzone dopiero po uzyskaniu pozytywnych opinii.

Źródło: Facebook

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij