Udostępnij
Tweetnij

YouTube Music nową aplikacją YouTube’a do słuchania muzyki

Mamy już aplikację YouTube’a przeznaczoną dla dzieci, mamy też taką dla graczy. Teraz czas na coś dla wielbicieli muzyki.

Mamy już aplikację YouTube’a przeznaczoną dla dzieci, mamy też taką dla graczy. Teraz czas na coś dla wielbicieli muzyki.

YouTube zaprezentował właśnie nową aplikację dla miłośników muzyki. YouTube Music ma służyć przede wszystkim przeglądaniu utworów muzycznych oraz oglądaniu teledysków. W odróżnieniu od chociażby Muzyki Google Play, YouTube Music nie jest nastawione na własne playlisty. Aplikacja ma raczej „radiową” formę i skupia się wokół pełnych list utworów. Aplikacja jest całkowicie darmowa, jednak widać, że została przygotowana bardziej pod usługę YouTube RED.

Korzystając z YouTube Music za darmo będziemy musieli przykładowo oglądać reklamy. Subskrybenci YouTube RED dostaną aplikację bez dodatkowych reklam i z w większą liczbą funkcji. Będą mogli między innymi zapisywać utwory do słuchania poza siecią, a także odsłuchiwać muzykę w tle. Poza tym abonenci YouTube RED będą mogli odtwarzać dany utwór bez konieczności ładowania wideo. Kiedy jednak zalogujemy się do aplikacji YouTube Music, dostaniemy darmowe dwa tygodnie subskrypcji w YouTube RED, byśmy mogli zasmakować wszystkich funkcji premium.

Aplikacja, jak już wspomnieliśmy, jest dostępna do pobrania za darmo na iOS i Androidzie. Chwilowo jednak mogą ją pobierać jedynie użytkownicy mobilnych urządzeń w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, kiedy YouTube Music trafi do Polski.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij