Udostępnij
Tweetnij

Aplikacja YouTube ze wsparciem dla filmów VR

Tym razem Google postanowiło poszerzyć dostępne opcje aplikacji o wsparcie dla swoich kartonowych gogli do wirtualnej rzeczywistości – Google Cardboard.

Tym razem Google postanowiło poszerzyć dostępne opcje aplikacji o wsparcie dla swoich kartonowych gogli do wirtualnej rzeczywistości – Google Cardboard.

YouTube już wcześniej oferował wsparcie dla Google Cardboard dla filmów sferycznych 360°. Teraz jednak Google oficjalnie wprowadza taką funkcję, z kilkoma usprawnieniami. Największą zmianą jest możliwość odpalenia już istniejącego filmu na kartonowych goglach do wirtualnej rzeczywistości dzięki trybowi Cardboard. Wystarczy, że włączymy taką opcję, a aplikacja sama podzieli nam obraz na dwie części, byśmy mogli obejrzeć ją na prowizorycznych goglach.

Google VR

Dodatkową nowością jest możliwość odpalenia takiego wideo w trójwymiarze. Google ma już przygotowaną bazę takich filmów, która będzie na bieżąco aktualizowana. Chwilowo na liście jest jedynie kilkanaście pozycji. Niedługo mają pojawić się nowe. Filmy te znajdziemy w dziale VR Videos.

VR

Aktualizacja wprowadzana jest stopniowo. Jeśli jednak nie chcecie czekać, możecie skorzystać z paczki APK. Znajdziecie ją tutaj.

playstore

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij