Udostępnij
Tweetnij

Te 85 aplikacji z App Store zostało zarażonych przez XcodeGhost

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy wam o malware, który pojawił się w sklepie App Store. Okazuje się, że lista aplikacji jest znacznie większa od tej opublikowanej na początku.

appleshadow

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy wam o malware, który pojawił się w sklepie App Store. Okazuje się, że lista aplikacji jest znacznie większa od tej opublikowanej na początku. Zidentyfikowano już 85 aplikacji i gier, które zostały zarażone przez XcodeGhost.

W ubiegłym tygodniu specjaliści do spraw bezpieczeństwa zidentyfikowali złośliwe oprogramowanie w App Store, które zostało przemycone w postaci aplikacji skompilowanych z użyciem zmodyfikowanej wersji Xcode. Początkowo lista zarażonych aplikacji obejmowała mniej niż 40 pozycji. Niestety, dowiadujemy się o kolejnych aplikacjach z malware i wśród nich pojawia się nawet Angry Birds 2! Nie ma co jednak panikować, bo w tym przypadku problem dotyczy tylko wybranych wersji gry na rynki azjatyckie.

Pełna lista aplikacji zarażonych przez XcodeGhost obejmuje: air2, AmHexinForPad, Angry Birds 2 (mainland China, Taiwan, Hong Kong and Macau only), baba, BiaoQingBao, CamCard, CamScanner, CamScanner Lite, CamScanner Pro, Card Safe, China Unicom Mobile Office, ChinaUnicom3.x, CITIC Bank move card space, CSMBP-AppStore, CuteCUT, DataMonitor, Didi Chuxing, Eyes Wide, FlappyCircle, Flush, Freedom Battle, golfsense, golfsensehd, guaji_gangtai en, Guitar Master, High German map, Himalayan, Hot stock market, I called MT, I called MT 2, IFlyTek input, IHexin, immtdchs, InstaFollower, installer, iOBD2, iVMS-4500, Jane book, jin, Lazy weekend, Lifesmart, Mara Mara, Marital bed, Medicine to force, Mercury, Micro Channel, Microblogging camera, MobileTicket, MoreLikers2, MSL070, MSL108, Musical.ly, NetEase, nice dev, OPlayer, OPlayer Lite, PDFReader, PDFReader Free, Perfect365, Pocket billing, PocketScanner, Poor tour, Quick asked the doctor, Quick Save, QYER, Railway 12306, SaveSnap, SegmentFault, snapgrab copy, Stocks open class, SuperJewelsQuest2, Telephone attribution assistant, The driver drops, The Kitchen, Three new board, ting, TinyDeal.com, Wallpapers10000, Watercress reading, WeChat, WeLoop, WhiteTile, WinZip, WinZip Sector i WinZip Standard.

Część z nich zostało usuniętych z App Store, ale mogą znajdować się na waszych urządzeniach. Wtedy powinniście je usunąć. Niektóre z aplikacji zostały już poprawione, a inne czekają na akceptację od Apple.

źródło: bgr

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij