Udostępnij
Tweetnij

Facebook na Google Chrome z powiadomieniami

Ostatnia wersja Google Chrome z numerem 42 wprowadziła nową opcję – powiadomienia. Teraz do gromadki stron, które mają taką funkcję dołączył Facebook.

Android-Facebook

Ostatnia wersja Google Chrome z numerem 42 wprowadziła nową opcję – powiadomienia. Teraz do gromadki stron, które mają taką funkcję dołączył Facebook.

Ostatnia aktualizacja przeglądarki Google Chrome na Androida wprowadziła bardzo ciekawą opcję. Dzięki niej nie musimy pobierać pełnych aplikacji, by dostawać powiadomienia na naszym ekranie. Wystarczy, że będziemy z takich stron korzystać z poziomu przeglądarki. Teraz dotyczy to również Facebooka.

Wystarczy, że aktywujemy taką opcję z poziomu Google Chrome, a na naszym ekranie zaczną pojawiać się powiadomienia, kiedy ktoś napisze nam coś na naszym profilu, zostawi nam wiadomość, skomentuje bądź polubi nasz post. Ale skoro jest aplikacja, po co korzystać ze stron internetowych? Jest kilka powodów. Po pierwsze, aplikacja zajmuje jednak trochę miejsca na naszych urządzeniach. Po drugie – wersja przeglądarkowa jest nieco szybsza niż aplikacja i nie wymaga żadnych aktualizacji. Prócz aktualizacji samej przeglądarki, oczywiście.

Aby włączyć opcje powiadomień, należy upewnić się czy mamy aktualną wersję przeglądarki, następnie wejść na stronę Facebooka z poziomu przeglądarki Chrome, zalogować się na swoje konto, wtedy powinno pojawić się powiadomienie z zapytaniem, czy chcemy, aby wprowadzić wspomnianą zmianę. Opcję można również włączyć bądź wyłączyć z poziomu ustawień.

Źródło: AndroidAuthority

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij