Udostępnij
Tweetnij

Książki Google Play 3.6 na Androida już do pobrania

Google udostępniło nową wersję aplikacji Książki Google Play z numerem 3.6, która przyniosła dwie zasadnicze zmiany. Czego zatem możemy się spodziewać?

Książki Google

Google udostępniło nową wersję aplikacji Książki Google Play z numerem 3.6, która przyniosła dwie zasadnicze zmiany. Czego zatem możemy się spodziewać?

Google zajęło się ponowną aktualizacją swojej aplikacji Książki Google Play. Tym razem wersja 3.6 przyniesie kilka mniejszych usprawnień, ale i dwie dwie zasadnicze zmiany – przede wszystkim dojdzie funkcja zapamiętywania zoomu, który ustawiliśmy na stronie. Do tej pory powiększenie działało jedynie na poszczególnych stronach książki, kiedy jednak przewracaliśmy stronę ustawienia zoomu resetowały się.

Drugą zmianą, którą wprowadziło Google do swojej aplikacji jest funkcja przewijania tekstu z pomocą jednego „pacnięcia” palcem w ekran. Nie jest to nowa rzecz i znają ją pewnie wszyscy lubujący się w komiksach, do tej pory jednak funkcja ta nie była dostępna w normalnych książkach. Pozwala ona na przewinięcie tekstu do przodu lub do tyłu, kiedy dotykamy palcem w prawą lub lewą część ekranu, zależnie od tego, w którą stronę chcemy przewinąć tekst. Kiedy dochodzimy do końca strony pojawia się miejsce, po którego dotknięciu przechodzimy na następną stronę książki.

Aplikacja Książki Google Play 3.6 wdrażana jest etapami. Jeśli nie chcecie czekać, to możecie pobrać ją w postaci pakietu APK. Znajdziecie go tutaj.

playstore

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij