Udostępnij
Tweetnij

Adobe usunie Photoshop Touch ze Sklepu Play i App Store (wideo)

Adobe już niedługo pozbędzie się aplikacji Photoshop Touch. Ale planuje zastępstwo.

Adobe

Adobe już niedługo pozbędzie się aplikacji Photoshop Touch. Ale planuje zastępstwo.

Adobe zapowiedziało, że ma zamiar usunąć aplikację Photoshop Touch już 28 maja z App Store i Google Play. Firma skupi się za to na innych swoich aplikacjach z Creative Cloud takich jak Photoshop Mix, Photoshop Sketch, Adobe Comp CC, Adobe Shape CC, Adobe Brush CC oraz Adobe Color CC.

Photoshop Touch to aplikacja edycyjna, która zadebiutowała w 2011 roku na tabletach, a w 2013 roku na smartfonach. Adobe stwierdziło, że utrzymywanie jej dalej w sklepach „nie ma sensu”, jednak w ramach zastępstwa na Androidzie firma wprowadza trzy wspomniane wcześniej, nowe aplikacje – Color CC, Brush CC oraz Shape CC. Color CC będzie umożliwiało przechwytywanie i edycję motywów kolorystycznych dzięki wykierowywaniu kamery na interesującą nas rzecz. Motywy te mogą być później synchronizowane z Illustrator Line, Adobe Photoshop Sketch, Illustrator, InDesign oraz Photoshopem. Shape CC jest w stanie używać zdjęć rzeczywistych przedmiotów do wygenerowania edytowalnych obrazów wektorowych. Brush CC umożliwia natomiast tworzenie i edycję Pędzli dla Photoshopa. Dwie ostatnie aplikacje będą mogły być zsynchronizowane z Creative Cloud.

Co z iOS? Adobe postanowiło udostępnić użytkownikom iUrządzeń darmową aplikację Photoshop Mix, która, choć nieco bardziej ograniczona niż płatny Photoshop Touch, ma wiele wspólnego ze swoim poprzednikiem. Aplikację najprawdopodobniej dostaną również użytkownicy Androida. Chwilowo zapowiedziano pierwsze beta testy. Adobe ma zamiar wydać również Project Rigel w wersji na mobilne urządzenia z iOS. Więcej o tej aplikacji możecie dowiedzieć się z zamieszczonego poniżej wideo.

Adobe zapowiedziało również, że jeśli zakupiliśmy już aplikację Photoshop Touch, ta nie zniknie z naszych urządzeń i nadal będziemy mogli pobrać ją z wirtualnych sklepów. Firma odcina aplikację jedynie nowym użytkownikom, którzy chcieliby ją pobrać.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij