Udostępnij
Tweetnij

Z aplikacji WhatsApp korzysta miesięcznie 800 mln użytkowników

Przewiduje się, że do końca tego roku z aplikacji WhatsApp będzie korzystał 1 miliard użytkowników.

whatsapp

Przewiduje się, że do końca tego roku z aplikacji WhatsApp będzie miesięcznie korzystał 1 miliard użytkowników.

Jan Koum, prezes w firmie zajmującej się WhatsApp, przyznał na swoim facebookowym profilu, iż z ich aplikacji korzysta miesięcznie już 800 milionów użytkowników. Oznacza to, że od sierpnia zeszłego roku odnotowano 33% wzrostu pobrań WhatsApp. Mark Zuckerberg, prezes Facebooka, który w zeszłym roku zakupił WhatsApp za 21 miliardów dolarów, od samego początku mówił, że celem jest osiągnięcie 1 miliarda użytkowników miesięcznie. Jeśli zatem analitycy się nie mylą, aplikacja dobije do takiej liczby już pod koniec tego roku.

WhatsApp umożliwia użytkownikom przede wszystkim wysyłanie do siebie wiadomości. Od jakiegoś czasu posiadacze sprzętów z Androidem mogą przesyłać również wiadomości głosowe. Takiej możliwości nie mają jednak jeszcze urządzenia z iOS i Windows Phone. Twórcy aplikacji zapewniają jednak, że niedługo ma się to zmienić.

Źródło: PhoneArena

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij