Udostępnij
Tweetnij

Aplikacja DeviantArt na iOS i Androida. Czy ma szansę zdobyć serca użytkowników?

DeviantArt to najprościej ujmując społeczność internetowa dla artystów. Grafików, rysowników, projektantów oraz fotografów, również tych mobilnych. Początek jej istnienia przypada na rok 2000 i choć lata, na które przypada jej największa popularność, są już dawno za nami, serwis nie próżnuje i z nowym produktem wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników.

DeviantArt to najprościej ujmując społeczność internetowa dla artystów. Grafików, rysowników, projektantów oraz fotografów, również tych mobilnych. Początek jej istnienia przypada na rok 2000 i choć lata, na które przypada jej największa popularność, są już dawno za nami, serwis nie próżnuje i z nowym produktem wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników.

appstore

playstore
Kilka dni temu, popularny serwis wspierający artystów, DeviantArt, udostępnił swoją własną aplikację. Muszę całkowicie szczerze przyznać, że nawet dla mnie było to niemałe zaskoczenie. Znałam do tej pory już wiele nieoficjalnych klientów i nie spodziewałam się zobaczyć oficjalnego wydania. Między innymi z tego powodu, z ogromnymi pokładami ciekawości, postanowiłam sprawdzić, co oferuje nam program i jak wiele może to wnieść do świata fotografii mobilnej. Warto wspomnieć, że sama strona doczekała się sporych zmian w swoim wyglądzie, a wyżej wspomniana aplikacja idealnie wpisuje się w jej nową szatę.

jmaiyib
Przeglądanie
Podstawą, jak w każdej tego typu aplikacji, która swoje źródło rozpoczyna w stronie, jest posiadanie własnego profilu. Lub jego założenie. Bez tego nie będzie nam dane publikowanie naszych prac. Każde pierwsze otworzenie przenosi nas automatycznie do najnowszych zdarzeń w serwisie, jednak jest to ustawienie domyślne, które w prosty sposób można dostosować do własnych potrzeb. Kolejne przesunięcia kart otwierają dla nas zasoby najpopularniejszych prac. W następnej kolejności pojawiają się te, które jeszcze czekają na odkrycie. Odrobinę dalej najlepsze w ciągu dnia. Na koniec docieramy do zwykłego przeglądania lub przeszukiwania kategoriami. Najszersze zastosowanie te sekcje znajdą z pewnością jako pokaźna baza oryginalnych tapet i inspiracji dla naszych własnych zdjęć.

645C3490D566_Nexus 6_0_PORTRAIT

837CEB3B0366_Nexus 6_0_PORTRAIT8EBDA66ECE3F_Nexus 6_0_PORTRAIT

Publikowanie w serwisie
Publikowanie zdjęć tudzież innych prac, dostępne jest z poziomu galerii oraz aparatu naszego smartfona. Niestety zawiedzie się ten, kto liczy, że znajdzie tutaj jakiekolwiek narzędzia do edycji fotografii. Nic z tych rzeczy. Tak jak w samym serwisie, cała magia, którą ociekają fotki (czyli obróbka), dzieje się jeszcze przed udostępnieniem pracy menadżerowi wysyłania, więc jeśli nie lubisz tracić czasu na zbędne ulepszenia, pewnie docenisz szybkość, z jaką zdjęcie trafia prosto ze smartfona na Twój profil. W innym wypadku traktuj to miejsce jako normalne portfolio z ogromną bazą użytkowników.

23519E7A4890_Nexus 6_0_PORTRAIT09D3B81AF55D_Nexus 6_0_PORTRAITCCC93FD8CFA7_Nexus 6_0_PORTRAIT (1)
Inne dostępne funkcje
Oczywiście wśród zakładek znajdziemy również sekcję powiadomień czy okno z najnowszymi pracami osób, które obserwujemy. Bez problemu odczytamy komentarze i odpowiemy na prywatne wiadomości. Poprzez aplikację możliwa jest pełna kontrola profilu oraz zmiana wszelkich ustawień. Aplikacja przystosowana jest dla ekranów smatfonów oraz tabletów.

 

2B0ED3D3D1AA_Nexus 10_0_PORTRAIT

B7DE1D764127_Nexus 10_0_LANDSCAPE
Czy warto dać jej szansę?
Ciężko mieć jednoznaczną opinię na ten temat. Odnajduję wiele zalet, jednak jak każde portfolio, również to tworzone za pomocą tej aplikacji wymaga odrobiny zaangażowania i czasu. Bez tego nie osiągniecie celu, którym zazwyczaj jest dotarcie do szerszej publiczności. Jeśli nienależycie przyłożycie się do budowania swojej galerii, odpowiedniego tagowania, opisywania i udostępniania prac, prawdopodobnie szybko porzucicie to miejsce i uznacie, że nie jest warte uwagi. Jeśli jednak należycie podchodzicie do tematu lub po prostu brak Wam miejsca w sieci, gdzie moglibyście przechowywać dodatkowe obrazki przechwycone kamerą smartfonu, być może zagrzejecie miejsce tam dłużej, a aplikacja na dłużej zagrzeje także w Waszych urządzeniach mobilnych.

 

appstore

playstore

Ewa Suwińska

Entuzjastka fotografii, spełniająca swą pasję w sieci.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij