Udostępnij
Tweetnij

Odkrywamy: Londyn – recenzja aplikacji na iPada

W maju tego roku miałem przyjemność recenzować aplikację Wojtka Pietrusiewicza – Odkrywamy: Kenia. Fotoreportaż w postaci programu na iPada bardzo mi się spodobał. Tym bardziej cieszy, że Wojtek poszedł za ciosem i przygotował kolejny foto album na tablety z systemem iOS. Tym razem stanowiący relację z pobytu w Londynie. Jak wypada nowa aplikacja na tle poprzedniej?

Odkrywamy: Londyn

W maju tego roku miałem przyjemność recenzować aplikację Wojtka Pietrusiewicza – Odkrywamy: Kenia. Fotoreportaż w postaci programu na iPada bardzo mi się spodobał. Tym bardziej cieszy, że Wojtek poszedł za ciosem i przygotował kolejny foto album na tablety z systemem iOS. Tym razem stanowiący relację z pobytu w Londynie. Jak wypada nowa aplikacja na tle poprzedniej?

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików z iOS 8, o których (pewnie) nie mieliście pojęcia

Odkrywamy: Londyn jest nową aplikacją Wojtka Pietrusiewicza (znanego zapewne wielu z wam jako Moridin). Tym razem przenosimy się do stolicy Wielkiej Brytanii.

Program to nic innego, jak fotoreportaż z trzydniowego pobytu Wojtka w Londynie. Uruchomienie aplikacji wita nas zdjęciem Big Bena i po  chwili możemy rozpocząć przeglądanie. Po kolejnych stronach albumu poruszamy się za pomocą przesunięcia palcem – w lewą lub prawą stronę, w zależności do tego, gdzie akurat chcemy się udać. Zabrakło tutaj funkcji znanej z Odkrywamy: Kenia, gdzie przesunięcie palcem w dół powodowało prześledzić dany wątek do końca, na przykład w postaci opisu.

IMG_0035

Nie zmienia to jednak faktu, że nowa aplikacja Wojtka jest tego pozbawiona. Wręcz przeciwnie. Po prostu inaczej to rozwiązano. Ponownie znajdziemy tutaj niezbyt długie opisy z wyprawy po Londynie, które w szczególności powinni docenić ci z was, którzy udają się do stolicy Wielkiej Brytanii po raz pierwszy. Nawigacja odbywa się w prawo lub lewo.

IMG_0040

Wojtek pomyślał również o menu, które w postaci paska u góry wysuwa się po dotknięciu (ciut dłuższym) dowolnego miejsca na ekranie. Ikona domku pozwala nam powrócić do samego początku. Natomiast ta położona tuż obok niej, po prawej stronie wysuwa menu ze spisem treści, które pozwoli nam przejść do dowolnej części fotoreportażu.

IMG_0036

Poszczególnej strony możemy także przeglądać w postaci miniatur zdjęć, które można przesuwać na pasku. W tym celu wystarczy tylko dotknąć ikonę umieszczoną w prawym górnym rogu na górnym pasku.

IMG_0038

Obok znajdziemy także ikonkę ulubionych, która otwiera Ulubione, gdzie możemy zapisywać wybrane strony z aplikacji.

IMG_0037

To co zasługuje na wielki plus względem Odkrywamy: Kenia, to możliwość przeglądania nie tylko w widoku portretowym, ale również poziomym. Zgadza się, Wtedy też część zdjęć jest podzielonych (na 2 lub 3 części), co pozwala nam zobaczyć je w powiększonym widoku. Zdjęcia możemy oczywiście powiększać zwykłym gestem rozsuwającym dwa palce. Możemy to samo robić na stronach zawierających treść.

Aplikację Odkrywamy: Londyn z pewnością mogę polecić nie tylko tym, którzy pierwszy raz wybierają się do Londynu, ale w ogóle osobom ceniącym sobie ciekawe fotoreportaże i dobre zdjęcia. Tym bardziej, że cena aplikacji obecnie jest niska i wynosi tylko 1,79 euro. Możecie ją również zakupić w paczce App Bundle wraz z Odkrywamy: Kenia za 1,99 euro. Małym minusem jest tylko brak dostępności wersji na iPhone’a oraz anglojęzycznej w tej samej aplikacji. Discover: London po angielsku trzeba zakupić osobno. Drugi z faktów wynika z aspektów technicznych, a w przypadku pierwszego mogę się tylko domyślać, że Odkrywamy: Londyn wiele by stracił „lądując” na mniejszych ekranach… z drugiej strony w dobie iPhone’a 6 Plus miałoby to sens.

Odkrywamy: Londyn możecie kupić klikając na poniższy przycisk. Natomiast nieco niżej znajdziecie kody na aplikację, które podarował autor. Kto pierwszy, ten lepszy. Dajcie znać w komentarzu, gdy wykorzystacie w iTunes jeden z nich.

appstore

AKAXWWF49NTP

FRE7ATWYHW9N

44PAPHXW7PKR

J3WXMJ4F47L7

97MEFMHEAJHH

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij