Udostępnij
Tweetnij

Testy beta kolejnej generacji mobilnego antywirusa od ESET (informacja prasowa)

Firma ESET, producent popularnych programów antywirusowych do ochrony komputerów, rozpoczęła testy beta nowej wersji swojego antywirusa dla smartfonów i tabletów z Androidem – ESET Mobile Security. Nowa odsłona tej aplikacji zyskała udoskonalony silnik antywirusowy oraz rozszerzone możliwości funkcji Anti-Theft, która w razie kradzieży lub zgubienia urządzenia pozwala chronić dane użytkownika i umożliwia zlokalizowanie utraconego smartfona lub tabletu na mapach Google.

ekran główny nowej wersji ESET Mobile Security dla Androida (wersja beta)

Firma ESET, producent popularnych programów antywirusowych do ochrony komputerów, rozpoczęła testy beta nowej wersji swojego antywirusa dla smartfonów i tabletów z Androidem – ESET Mobile Security. Nowa odsłona tej aplikacji zyskała udoskonalony silnik antywirusowy oraz rozszerzone możliwości funkcji Anti-Theft, która w razie kradzieży lub zgubienia urządzenia pozwala chronić dane użytkownika i umożliwia zlokalizowanie utraconego smartfona lub tabletu na mapach Google.

Przeczytaj koniecznie >> Krótki test przeglądarek internetowych na Androida

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

ESET Mobile Security dla Androida to cieszący się sporą popularnością pakiet antywirusowy, przeznaczony do ochrony smartfonów i tabletów z systemem Android. Aplikacja dystrybuowana jest w modelu freemium, co oznacza, że bezpłatnie udostępniana jest podstawowa ochrona smartfonu i tabletu, a za dostęp do specjalnego zestawu funkcji premium, dla wymagających użytkowników, trzeba zapłacić. O renomie aplikacji świadczyć może jedna z najwyższych ocen użytkowników sklepu Google Play w kategorii mobilnych aplikacji antywirusowych (4,6) – w Google Play program dostępny jest pod nazwą Mobile Security & Antivirus.

W najnowszej edycji programu (wersja beta) ESET Mobile Security dla Androida prócz kolejnych udoskonaleń w silniku antywirusowym, największe modyfikacje programiści ESET wprowadzili w funkcji Anti-Theft, przydatnej w razie zgubienia lub kradzieży urządzenia. Od teraz posiadacze smartfonów i tabletów mogą sparować swoje urządzenie z serwisem my.eset.com i z poziomu tej witryny zdalnie zarządzać funkcją Anti-Theft rozwiązania ESET Mobile Security. Dzięki temu po zalogowaniu się na stronie my.eset.com można zlecić skasowanie danych, zapisanych na karcie lub w pamięci chronionego smartfona lub tabletu, namierzyć utracony sprzęt, wykonać serię zdjęć, za pomocą kamer wbudowanych w urządzenie lub przesłać do znalazcy wiadomość z żądaniem zwrotu sprzętu prawowitemu właścicielowi. Warto podkreślić, że serwis my.eset.com do tej pory służył wyłącznie do zarządzania funkcją Anti-Theft pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security, przeznaczonego do ochrony komputerów. Teraz z poziomu my.eset.com można zarządzać również tą funkcją w ESET Mobile Security dla Androida.

ESET Mobile Security w bezpłatnej wersji zapewnia użytkownikowi zabezpieczenie przed uruchamianiem nieautoryzowanych kodów serwisowych USDD (Unstructured Supplementary Service Data), skaner antywirusowy na żądanie, a w ramach opcji Anti-Theft lokalizację na mapie zgubionego lub skradzionego telefonu czy tabletu, możliwość zdalnego uruchomienia głośnego sygnału dźwiękowego, tzw. syreny – szczególnie przydatne, gdy urządzenie zaginie wśród domowych pieleszy. Pakiet premium aplikacji ESET Mobile Security to dodatkowo ochrona antywirusowa w czasie rzeczywistym, możliwość definiowania osób lub grup osób, od których połączenia i wiadomości mają być automatycznie odrzucane, a w ramach Anti-Theft serwis informujący o podmianie karty SIM w chronionym urządzeniu (dotyczy smartfonów i tabletów z 3G) czy opcja zdalnego usuwania danych z zainstalowanych kart pamięci i pamięci utraconego urządzenia.

Warto wspomnieć, że Anti-Theft w najnowszej wersji aplikacji ESET Mobile Security jest wyjątkowo wrażliwy. Próba wprowadzenia błędnego PINu automatycznie uruchamia śledzenia jego pozycji. Dodatkowo, każdorazowy spadek poziomu naładowania baterii do minimum również może kończyć się automatycznym raportowaniem ostatniej pozycji urządzenia na mapach Google.

Aby wziąć udział w testach bety wersji premium najnowszego pakietu ESET Mobile Security należy odwiedzić społeczność ESET Mobile Application BETA Testing na Google+ (https://plus.google.com/communities/108903191448653159178) i tam dołączyć do grona testerów.

ESET przypomina, że wersje beta nie są finalnymi wersjami aplikacji, dlatego możliwy jest brak pewnych funkcjonalności. Wersje beta są przeznaczone do testów przez zaawansowanych użytkowników i nie powinny być instalowana na urządzeniach, które przechowują wrażliwe dla użytkownika lub firmy dane. Producent nie świadczy pomocy technicznej dla wersji beta swoich produktów.

Informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij