Udostępnij
Tweetnij

W Sklepie Windows jest już 100 tysięcy aplikacji!

Microsoft ma powody do świętowania. W Sklepie Windows jest już ponad 100 tysięcy aplikacji. Taki wynik osiągnięto w zaledwie 8 miesięcy po premierze Windows 8.

Sklep Windows dla Windows 8

Microsoft ma powody do świętowania. W Sklepie Windows jest już ponad 100 tysięcy aplikacji. Taki wynik osiągnięto w zaledwie 8 miesięcy po premierze Windows 8.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet do gier za mniej niż tysiąc złotych. Na co zwracać uwagę?

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Windows 8 zadebiutował na rynku pod koniec października, z dosyć ubogą bazą aplikacji, których było niespełna 40 tysięcy. Od momentu premiery w Sklepie Windows zaczęło przybywać aplikacji i w 8 miesięcy od rynkowego debiutu ich liczba w końcu przekroczyła 100 tysięcy. Microsoft pochwalił się informacją na oficjalnym kanale w Twitterze.

Dla porównania, sklepowi Android Market osiągnięcie podobnego wyniku zajęło kilka miesięcy dłużej, a w przypadku App Store nastąpiło to po 16 miesiącach od uruchomienia sklepu. Oczywiście najpopularniejszą kategorią aplikacji Sklepie Windows pozostają gry, których jest szacunkowo już niemal 15 tysięcy.

Źródło: Twitter

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij