Udostępnij
Tweetnij

Microsoft udostępnia Office 2013 Preview – pakiet skrojony pod tablety!

Nowy pakiet biurowy Microsoftu jest jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości w ofercie software giganta z Redmond. Po Windows 8, który skrojono pod kątem tabletów przyszła pora również na Office’a, którego kolejna wersja z numerkiem 2013 docenią po chwili wszyscy z was posiadający komputery z ekranami dotykowymi. Nowy pakiet w wersji poglądowej jest bezpłatny i może go pobrać każdy zainteresowany.

Nowy pakiet biurowy Microsoftu jest jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości w ofercie software giganta z Redmond. Po Windows 8, który skrojono pod kątem tabletów przyszła pora również na Office’a, którego kolejna wersja z numerkiem 2013 docenią po chwili wszyscy z was posiadający komputery z ekranami dotykowymi. Nowy pakiet w wersji poglądowej jest bezpłatny i może go pobrać każdy zainteresowany.

Przeczytaj koniecznie >> Na te tablety z Windows 8 i RT warto poczekać

Prace nad kolejną odsłoną pakietu biurowego Office trwają już od wielu miesięcy. Na początku tego roku Microsoft udostępnił poglądowe wydanie oprogramowania wybranym partnerom OEM (wydanie Technical Preview) i przekazał, że publiczna wersja beta dla wszystkich zostanie oddana w wakacje. Słowa dotrzymano, gdyż wczoraj podczas specjalnej konferencji w San Francisco gigant z Redmond nie tylko zapowiedział nowego Office’a, ale również udostępnił publiczne wydanie Consumer Preview, które może pobrać i w zupełności za darmo przetestować każdy!

Przede wszystkim dla tabletów

Najnowsze wydanie pakietu biurowego Microsoftu debiutuje z przebudowanym interfejsem użytkownika, który podobnie jak w Windows 8 skrojono pod kątem ekranów dotykowych, a więc z myślą o tabletach. Elementy są większe niż  wcześniej i łatwiej trafić je palcem. Ponadto możemy aktywować specjalny widok dla ekranów dotykowych, który sprawia, że kontrolki i przyciski są jeszcze większe.

Nowy Office 2013 zapewnia nie tylko obsługę za pomocą palców na ekranie dotykowym, ale Microsoft pomyślał również o wsparciu dla rysików i rozpoznawania pisma odręcznego.

Z Windows 8 jeszcze lepiej

Nowy pakiet biurowy docenią przede wszystkim użytkownicy ósemki czy Windows RT. Dlaczego? Ponieważ wybrane składniki pakietu biurowego zostały zoptymalizowane pod kątem interfejsu Metro UI. Dotyczy to między innymi aplikacji OneNote czy Lync, które przystosowano do ekranu startowego w Windows 8.

Ci z was, którzy zakupią jesienią (lub później) tablet z Windows RT oraz układem opartym na architekturze ARM mogą liczyć na bezpłatną wersję pakietu, która będzie po prostu zintegrowana z systemem operacyjnym. Tym samym nie będziecie musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem oprogramowania.

Mocniej zintegrowany z chmurą

Microsoft nie od dziś stawia na integrację własnych rozwiązań z chmurą. Uczyniono to wraz z Windows 8, a teraz z kolei również w Office 2013. Nowy pakiet będzie pozwalał na szybki dostęp do usługi Skydrive, roaming ustawień oprogramowania za pomocą chmury Redmond czy też zapewni funkcję Office na żądanie, co pozwoli nam szybko uruchomić nasz pakiet biurowy na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu.

Bardziej społecznościowy

Nowy pakiet biurowy giganta z Redmond, to również mocniejsza integracja z usługami społecznościowymi oraz usprawniona komunikacja. Nie zabraknie wsparcia dla Yammera, którego Microsoft kupuje, integracji z komunikatorem Skype oraz tak zwanej karty People, co znacznie ułatwi pracę w grupie.

Różne warianty Office 2013 Preview możecie wypróbować za darmo udając się pod ten adres. Zwróćcie jednak uwagę, że obsługiwanymi systemami są wyłącznie Windows 7 i Windows 8. Wraz z nowym pakietem Microsoft porzucił obsługę Windows Vista oraz XP.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij